Kanādas viskija ceļvedis

Kanādas viskija ceļvedis

Lai gan Kanādas viskija pirmsākumi ir nedaudz senāki, lielāko slavu tas ieguva 20.gs. 20.gados Amerikas sausā likuma laikā. Kanādā, tajā laikā, bija ļoti viegli ražot viskiju, jo netālu atrodas Amerikas robeža un tā bija vieglākā kontrabandas iespēja.

Kanādas viskijs tiek gatavots no dažādu graudu – kukurūzas, rudzu, kviešu, miežu – maisījuma, kombinējot tos dažādās proporcijās. Tātad šis viskijs ir jaukts un izturēts mucās ne mazāk kā divus gadus.Pēc krāsas tas ir gaišāks par amerikāņu viskiju, pēc garšas – vieglāks.

Viskijiem piemīt smalks, viegls augļu aromāts, mazliet rūgtena garša. Turklāt, Kanādas viskijs ir pasaulē visbiežāk kokteiļos izmantotais viskija veids. Vietējā tirgū, Canadian Whisky, sastopami ar alkohola saturu 39,9%, bet eksportēts tiek ar alkohola saturu 40%. Kanādā viskiju ražo izmantojot tradicionālo dubulto destilēšanas metodi.

Atšķirībā no citu valstu ražotajiem viskijiem, Kanādā var būt arī tā, ka katrs graudu veids var tikt destilēts atsevišķi. Lai kāda būtu destilēšanas metode taču par izejvielu netiek izmantos iesals, kā tas ir Skotijā vai Īrijā.

Viskija ražošanā nākas saskarties ar terminiem Base (bāzes) whisky un Flavoring (aromāta) whisky, ko iegūst atšķirībā no destilācijas veida. Base viskijs tiek destilēts pie augstas temperatūras izmantojot kukurūzu, taču pavisam nedaudz (2%) var tikt pievienoti arī mieži. Destilācija pie īpaši augstas temperatūras palīdz iegūt dzērienu ar alkohola saturu līdz pat 96%. Flavouring viskijs tiek radīts no miežiem, kviešiem un citiem graudiem izmantojot zemāku destilācijas temperatūru, kā rezultātā viskijs ir ar zemāku alkohola saturu (65%) un tam piemīt izteiktāks aromāts. Vēlāk šie dažādie viskija veidi tiek apvienoti un izturēti ozolkoka mucās, kurās iepriekš tika izturēts burbons vai heress.

Kādu viskiju izvēlēties?
Black Velvet
BlackVelvet.jpgIzmantojot īpaši atlasītus rudzus, kā arī graudaugus, lai iegūtu trīsreiz destilētu spirtu, pirmie destilācijas un dzēriena garšas veidošanas speciālisti radīja unikālo Kanādas viskiju. Atšķaidot ar kristāla tīru Kanādas avotu ūdeni un izstūrējot rokām darinātās ozolkoka mucās, jauns viskijs tika atstāts līdz pakāpeniskai nobriešanai. Šī īpaši maigā viskija radītāji bija tik ļoti pārsteigti par rezultātu, ka vēlējās tam dot nosaukumu, kas atbilstu dzēriena samtainai garšai. Tā radās “Black Velvet” (“Melnais samts”).Sākotnēji viskiju nosauca par “Black Label”, taču pēc tam tā nosaukums tika mainīts uz “Black Velvet”, lai attēlotu dzēriena nosaukumu, kas liecina par tā samtaino un maigo garšu. Četrdesmito gadu beigās un piecdesmito gadu sākumā pieprasījums pēc kvalitatīva Kanādas viskija bija tik liels, ka ikvienā bāra vai restorānā grādīgo dzērienu krājumi tika vērtēti pēc tā, cik daudz bija iepirkts “Black Velvet”. Tas savukārt veicināja pieprasījuma palielināšanos pēc dotā viskija un vairoja tā popularitāti.
Cena veikalos ap Ls 9,00 – Ls 10,00.

Canadian Club
canadian.jpgSešus gadus izturēts Canadian Club ir vienīgais kanādiešu viskijs, kas sajaukts līdz ievietošanai uz sešiem gadiem baltās ozolkoka mucās. To gatavo no rudziem, kukurūzas un iesala, kā arī tam ir unikāls destilācijas process. Cena veikalos ap Ls 10,00.

Canadian Club Classic 12 y.o
canaclas.jpgTas ir Kanādas viskijs, maisīts līdz izvietošanai baltā ozolkoka mucās, kurās tas iegūst mīksto, tīro un neatkārtojamo garšu. Šis Kanādas viskijs Nr.1 tiek ražots kopš 1858.gada no labākiem graudiem un tiek izturēts 12 gadus ozolkoka mucās. Cena veikalos – ap Ls 20,00.

Komentāri (5)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
dziivotaaja
AMERIKĀŅU JACK DANIEL!!!!!!!!!! labākais!!!!!
21.01.2009. plkst. 14:49
canadian club vienīgi labs, kas līdzinās viskijam, manuprāt. tas no tiem, ko esmu dzēris. velvets ir susla. tomēr, visam pāri stāv jack daniels.
30.07.2007. plkst. 22:14
Ar tīro viskiju pārāk gan neaizraujos ..
30.07.2007. plkst. 07:21
Black Velvet ir dzerts....normāls...
14.07.2007. plkst. 08:28
Noder kādreiz arī viskijs ,,,
13.07.2007. plkst. 13:48

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Viljama III valdīšanas laikā dārza strūklaka reiz tika izmantota kā milzīgs punša trauks – recepte sastāvēja no 2100 litriem brendija, 540 kg cukura, 25000 citronu, 75 litriem laima sulas un 2 kg muskatriekstu. Bārmenis airējās apkārt mazā laivā, piepildot viesu kausus ar punšu

Pasākumi

Saulkrasti Jazz 2009

23. jūlijā -
Toms Rudzinskis Hipster 4 +
The Radio
Jam Session
 
24.jūlijā-Jolanta Gulbe un RGE
Play 4 Place (Gruzija)
Jam Session
 
25.jūlijā-12.00 Studentu koncerts...