Amerikāņu viskija ceļvedis

Amerikāņu viskija ceļvedis

Amerikāņu viskijs ir dzēriens, kuru radījuši avantūristi no Eiropas, galvenokārt no Skotijas un Īrijas. Taču salīdzinājumā ar skotu viskiju, amerikāņu viskija ražošanā tikai ļoti retos gadījumos kā izejviela tiek izmantots graudu iesals. Galvenokārt amerikāņu viskija veidi tiek ražoti izmantojot nediedzētu kukurūzu un rudzus.

Burbons – Amerikas nacionālais dzēriens tika radīts 1789. gadā Kentuki štatā, Burbona provincē, Luisvillas piepilsētā. Burbons radies pateicoties svētajam tēvam Elijam Kregam, kurš pēc izcelsmes bija skots. Nostalģisku atmiņu pārņemts viņš centās atdarināt arī savas dzimtenes populārāko dzērienu, skotu viskiju. Izmantojot kristāldzidru Kentuki štata ūdeni tika radīta kandža, kuru pildīja savdabīgās, baltā ozolkoka, pudelēs apzīmogojot tās ar uzrakstu „Viskijs, Burbons, Kentuki”.

Vārds „Bourbon” iespējams ir radies pateicoties franču karaļu dinastijai Burboniem, kuru kareivji cīnījās Kentukki štatā, Amerikas pilsoņkara laikā. 1964. gadā ASV valdība pieņēma federālo likumu, kurš apstiprināja burbonu (vienīgo no visiem viskija veidiem) kā valsts nacionālo dzērienu.

Viskija ražošana notiek sekojoši: graudus rupji samaļ un vāra kopā ar kristāldzidru avota ūdeni. Iegūtajai misai pievieno rauga baktērijas un atsevišķos gadījumos cukuru. Pēc fermentācijas procesa beigām notiek viena ilgstoša destilācija. Iegūto viskija spirtu (alk. 65%) mēdz filtrēt caur kļavas koka oglēm un pēc tam to atšķaida ar ūdeni līdz tiek iegūts 50% alkohola saturs. Tālāk notiek viskija izturēšana no iekšpuses apdedzinātās ozolkoka mucās, kura ilgst vismaz 2 gadus. Šādas apdedzinātas mucas izmanto tikai amerikāņi. Ogle piešķir viskijam patīkamu zeltītu toni un maigi saldu garšu.

ASV ražotais viskijs dalās divās galvenajās grupās: Straight Whiskey un Blended Whiskey. Straight Whiskey ir ražots no graudu maisījuma, kurā vienas šķirnes graudu nav mazāk par 51% no kopējā daudzuma, un tas nav jaukts ar citiem graudu spirtiem vai viskijiem. Ir vairāki Straight Whiskey veidi:

Burbons

Viena no populārākajām amerikāņu viskija šķirnēm. Satur ne mazāk kā 51% kukurūzas, izturēts no četriem līdz divpadsmit gadiem jaunās, izdedzinātās ozolkoka mucās. Dedzināšanas procesā karamelizējas dabiskais cukurs, kas atrodas kokā, un tā virsma, reaģējot ar viskiju, dod burbonam raksturīgo dzintara nokrāsu, aromātu un nedaudz saldo garšu. Otrreiz šīs mucas vairs nelieto, bieži tās pārdod skotiem, lai izmantotu Single Malt viskija izturēšanā. Alkohola saturs dzērienā svārstās no 40 līdz 62.5%.

Tennessee Whiskey

Ražots Tenesijā tāpat kā burbons, bet ar vienu būtisku papildinājumu, kas jūtami izmaina rezultātu. Pirms pildīšanas mucās šo viskiju apmēram desmit dienas filtrē caur dedzinātām kļavas koka oglēm, un tas iegūst ļoti specifisku aromātu.

Rye Whiskey
Vissenākā šķirne ASV. Tās pirmsākumi meklējami ap 1600. gadu, kad ieceļotāji no Skotijas un Īrijas nevarēja atrast piemērotas šķirnes miežus iesala izgatavošanai un sāka izmantot rudzus. Rye viskiju gatavo no graudu maisījuma, kas satur ne mazāk kā 51% rudzu un ir izturēts jaunās, izdedzinātās ozolkoka mucās. Krāsas ziņā tas līdzinās burbonam, bet atšķiras pēc garšas un smaržas.

Corn Whiskey
Tāpat kā burbons, šis viskijs tiek gatavots no kukurūzas, tikai tās daudzums nav mazāks par 80%. Atšķirībā no burbona, šo viskija šķirni iztur neizdedzinātās mucās.

Otra grupa ir Blended Whiskey, kas sastāda apmēram 47% no visa ASV ražotā viskija daudzuma. Blended nozīmē jaukts. Šīs šķirnes viskiju iegūst, sajaucot dažādus straight viskijus, vai arī, jaucot Straight ar vairākiem viskijiem vai graudu spirtu, kas nogatavināts lietotās ozolkoka mucās. Blended Whikey var pievienot arī nedaudz šerija un persiku vai žāvētu plūmju sulas.

Kuru viskiju izvēlēties?

Four Roses Kentucky Straight Bourbon
four_roses_kentucky_straight_bourbon_20.jpgŠis viskijs pasaulē ir pazīstams ar savu īpaši izsmalcināto garšu. Tas ir pats populārākais burbons, kurš rada "skaistu rožu bez ērkšķiem" iespaidu. Šī viskija daudzšķautnainība to padara lielisku visās dzīves situācijās. Cena veikalos ap Ls 10,00.

Jack Daniel's
jack_daniels_transfer_girlt_sm.jpgTas ir pasaulē vispazīstamākais viskijs, kurš tiek ražots no 1866.gada mazā Amerikas pilsētiņā Linčburgā (Lynchburg). Tiesības uz oficiālo nosaukumu "Tennesi viskijs" tam ir pateicoties unikālajam attīrīšanas procesam, kad iegūtais destilāts pakāpeniski izsūcas caur cieši saspiestu trīs metrus biezu kokogļu slāni (kuru iegūst no cukurkļavas cietās koksnes). Desmit dienu laikā viskijs iesūc sevī kokogles aromātu, alkohols attīrās un iegūst neatkārtojamo garšas un smaržas buķeti. Cena veikalos ap Ls 15,00.

Jim Beam
jim_beam.jpgJim Beam Black Label — Premium klases burbons, kas izturēts astoņus gadus jaunās apdedzinātās ozolkoka mucās. Visā pasaulē tiek atzīts augstās kvalitātes, izsmalcinātā rakstura, individualitātes un spēka gara dēļ. Cena veikalos ap Ls 20,00.
Jim Beam White Label — pasaulē vispārdotākais burbons. Īsts burbons, kuru ciena par augsto kvalitāti, raksturīgo vieglo puķu aromātu un bagātīgo, ar koksnes niansēm un noapaļoto garšu. Jim Beam baltā etiķete iegūst savu garšu un aromātu četru gadu izturēšanas laikā jaunās apdedzinātās baltā ozolkoka mucās. Cena veikalos nedaudz pāri Ls 10,00.

Komentāri (11)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Renārs
Mans iecienītākais no burboniem ir šis: http://vynoteka.lv/bulleit-bourbon-07-l Aizveru acis un jau iedomājos mierīgu piektdienas vakaru ar glāzi šī dzēriena rokās, pārdomājam nedēļu un garšu, smaržu – atmosfēru, ko rada šis dzēriens.
25.05.2017. plkst. 12:00
aaa
da ladna akam jums nepatik latvija dzita kandza dzimtenite
29.12.2013. plkst. 14:40
purgens
Nekas nav labāks par skoču.
13.12.2012. plkst. 07:35
Rasputin
Burbons ir kolosāls!
06.06.2012. plkst. 12:37
:)))))
((girts Kur var dabut wikey in the jaro??? 24.08.2011. plkst. 19:41)) Nav tāda wiskija! Dziesmā dzied wiskey in the jar, un galotni dziedot izvelk uz -o! Thats all! ;)) Tulkojumā - viskijs burkā.
25.04.2012. plkst. 16:51

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 15. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Lētākais vīns, ko varat nopirkt Norvēģijā maksā aptuveni 8 USD. Vīns tiek pārdots tikai valstij piederošos veikalos (Vinmonopolet) ar stingri noteiktu laiku, kad tie ir atvērti

Pasākumi

Cēsu skolniekiem mācīs Cēsu novada vēsturi

Ar Cēsu pilsētas domes ierosmi ir izveidota jauna mācību programma „Cēsu novada vēsture”, kas jau šogad tiks realizēta Cēsu pilsētas skolās. ...