Skotu viskija ceļvedis

Skotu viskija ceļvedis

Ja pasaule eksistē kāds dzēriens, kas vēl vairāk simbolizē savas izcelsmes vietu vai vīrišķību, nekā skotu viskijs, tad šo rindu autoram par to nekas nav zināms. Jautrākā daļa šajā visā ir tā, ka pat vislabākais viskijs ir diezgan radniecīgs plaša patēriņa precei – alum. Lai arī kā dzērienu eksperti censtos salīdzināt šī dzēriena paveidus, pamata izejvielas, kas tiek izmantotas visā Skotijā, gadu gadiem nemainās – tiek ņemts labs ūdens, izveidots miežu iesals, tad tas viss tiek izturēts un destilēts. Un lūdzu – tā top skotu viskijs.

Ražot viskiju – tas nav viegli
Protams, process ir krietni sarežģītāks. Kā jau dzīvē pierasts, laba produkta pamatā ir vienkāršas, bet kvalitatīvas izejvielas, kuras izmanto augstākās raudzes speciālisti, lai beigās radītu izcilu produktu. „Radīšana” – tas šim procesam ir piemērotākais vārds, jo izcila viskija izgatavošana ir īsta zinātne un labākie viskija darītāji ir īsti mākslinieki.
Vispirms daži fakti par šo dzērienu:
- Izcilais skotu viskijs nāk no Skotijas.
- Skotu viskijs un skočš – tie abi ir šī dzēriena apzīmējumi.
- Vārds „viskijs” ir cēlies no gallu „usquebaugh”, kas nozīmē – dzīves ūdens.

No kurienes tas cēlies?
Par skotu viskija patieso izcelsmi joprojām notiek debates. Viena no leģendām vēsta, ka Svētais Patriks pats atvedis tā pagatavošanas mākslu uz Īriju no kontinentālās Eiropas, bet drīz vien – apmēram 500. gadā mūsu ērā viskiju iepazina skoti. Dokumentālas liecības par pirmo brūzi Skotijā ir saglabājušās no 1494. gada. Pirmie galvenie skoča darītāji bija mūki un bārddziņi, kas tolaik pildīja arī ārstu funkcijas. Abu grupu pārstāvji cieši ticēja spirta medicīniskajām īpašībām. Viskija ražotāji aizgāja pagrīdē 1707. gadā, kad tika parakstīts Anglijas apvienošanās akts un iesalam tika uzlikts milzīgs nodoklis. Gadsimtu vēlāk, 1823. gadā, valdība beidzot panāca vienošanos ar destilētājiem un, apmaiņā pret licences maksu un nodokļiem, ļāva viņiem brīvi tirgot savu produkciju neierobežotos apjomos.

Viena iesala viskijs un jaukta iesala viskijs
Tikai dažiem ir skaidrs, kāda ir atšķirība starp viskiju, kurā izmantots viens iesals, bet kurā ir sajaukti vairāki. Turklāt uz etiķetēm tiek uzrādīts viskija vecums, kam par pamatu kalpo tieši iesals. Eksistē vairāki strikti likumi attiecībā uz etiķešu uzrakstiem. Piemēram, neviens no iesaliem nedrīkst būt jaunāks par trim gadiem, bet uz etiķetes jāuzrāda jaunākā vecums.
Vārds „single” nozīmē, ka viskijā izmantotās izejvielas ražojis tikai viens brūzis – tas pats, kurā viskijs ražots. Citiem vārdiem sakot, viss, kas atrodas pudelē, ir ražots vienā brūzī. Līdz ar to uz pudeles norādītais vecums atbilst ikvienai šī viskija sastāvdaļai. Tāpat, kā izcils vīns, arī viskijs gadu no gada paliek aizvien labāks.
Viena iesala viskiji dažādos Skotijas reģionos atšķiras pēc vairākām īpašībām. Galvenie Skotijas viskija ražošanas reģioni ir Kembeltauna, Hailenda, Aisleja un Lovlenda. Katrā no tiem ir sava ražošanas specifika, kas atšķiras pat katrā brūzī. Atšķirības vērojamas gan izmantotā ūdens un graudu ziņā, gan pašā procesā. Katrā ziņā tieši viena iesala viskiju ražošana ir patiesa māksla’.

Kas ir labāks?
Tātad – kurš no abiem ir labāks? Kamēr daudzi uzskata, ka jauktie viskiji ir kvalitatīvākie, īstie eksperti un laba skotu viskija cienītāji zina, ka īstie garšas baudas lauki slēpjas tieši viena iesala viskijos. Protams, jo vecāks viskijs, jo dārgāks, tomēr katrs ieguldītais lats būs tā vērts, ja vien izvēlēsieties pareizi. Labā ziņa ir tā, ka mūsdienās ir no kā izvēlēties. Lūk, daži zīmoli:

Laphroaig: šis 10 gadus vecais skotu viskijs no Aislejas reģiona augstu kotējas ikviena speciālista topā. Tā garša un smarža ir ļoti stipra, toties atalgo savu cienītāju ar lieliskām niansēm. Dzērienam ir ilgstoša un specifiska pēcgarša. Katrā ziņā – šis nav viskijs iesācējiem.

Laph_QC_Bottle.jpg

Maccallan 30 years old: šis ir izcils viena iesala viskija paraugs. Ikviens Maccallan ražojums ir lielisks, tomēr 30 Years Old ir izcila marka ar fantastiskām garšas niansēm. Tā atraktīvā sarkankoka krāsa ir dzīvs pierādījums gadiem, kas pavadīti spāņu ozolkoka mucās. Labs cigārs un vakars pie kamīna kopā ar šo – nekas nevar pārspēt šādu kombināciju.

Talisker 10 year: šis izcilais viena iesala viskijs no skarbās Skejas salas ir īsts augstkalnu reģionu viskija paraugs. Ar saldeniem garšas apakštoņiem šis piparotais dzēriens ir īsts dārgums.

talisker_b.jpg

Kā pareizi dzert izcilu viena iesala viskiju?
Lai arī liekas, ka tas izklausās mazliet pretenciozi, tomēr ir stingri noteikts process, kādā vajadzētu izgaršot izcilu skotu viskiju. Ir pieci faktori, kas jāņem vērā : krāsa, smarža, garša, pēcgarša un nobeigums. Kamēr daudzi šo dzērienu dzer no tipiskas viskija glāzes, labākais veids, kā to veikt, ir, izmantojot šerija glāzi, kas pēc formas nedaudz atgādina tulpi. Iespējams, forma šai glāzei nav pārāk vīrišķīga, toties ļauj lieliski atklāt visas labākās dzēriena īpašības.
Cits svarīgs jautājums skoča izbaudīšanā ir ūdens pievienošana. Eksperti iesaka pievienot pavisam nedaudz ūdens, jo alkohola saturs dzērienā ir ļoti augsts. Turklāt, spēcīgi ieelpojot gaisu, vērtējot dzēriena aromātu, jūs vara apdedzināt deguna iekšējās sieniņas. Tāpēc minimāls daudzums istabas temperatūras ūdens būtu visnotaļ pareizs lēmums.
Daži eksperti uzskata, ka izgaršošanas procesā lieliski var palīdzēt arī neliels malks stipras kafijas vai melnas šokolādes gabaliņi. Kāpēc gan ne?

Vienalga, vai esat izcila skotu viskija fans, vai parasts alkohola baudītājs, jūs nevarat noliegt šī fantastiskā dzēriena spēku un burvību vienlaikus.

Komentāri (9)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Edmunds
Ar visīti esmu pat vairāk kā uz TU. Labākais kas ir baudīts tas ir Talisker tieši tāds arī ir kā jau augstāk ir minēts.
26.11.2014. plkst. 15:27
Jamisson
Es dzeru viskiju kopš sāku vispār lietot alkoholu, pirmkārt tas ir īsts vīru dzēriens, otrkārt ja pareizi dzer nekad nav paģiru. Iesaku, vien turot viskija glāzi rokās un malkojot to ir superīga sajūta.
04.07.2013. plkst. 22:47
Viskijs garšo
Esmu viskija lietotājs.. praktiski citu alkaholu nelietoju.. shis apraksts man ļoti patika.. Laphroaig viskijs ir baudīts.. viņam ir tiešām specifiska garša.. pēc pirmās glāzes pat tā īsti nepatika.. ļoti izteikta ieturēšanas garša.. tā teikt - neliela koka piegarša.. bet tas kā kuram baudītājam.. Paldies autoram! :)
20.08.2009. plkst. 10:29
bet vienreiz nejauši nomēģināju ,un vissss!;
19.10.2007. plkst. 08:51
es ar nespiežu uz viskijiem ,
19.09.2007. plkst. 20:25

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 15. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Viljama III valdīšanas laikā dārza strūklaka reiz tika izmantota kā milzīgs punša trauks – recepte sastāvēja no 2100 litriem brendija, 540 kg cukura, 25000 citronu, 75 litriem laima sulas un 2 kg muskatriekstu. Bārmenis airējās apkārt mazā laivā, piepildot viesu kausus ar punšu

Pasākumi

„Latviešu modernists Niklāvs Strunke (1894–1966)”

2008.gada 15.augustā Adamson–Eric muzejā Tallinā tiks atklāta izstāde Latviešu modernists Niklāvs Strunke (1894–1966), kas tiek rīkota pēc Latvijas Republikas vēstniecības Igaunijā...