Pieci viskija degustācijas zelta likumi

Pieci viskija degustācijas zelta likumi

Pareizas viskija glāzes izvēle

Lai varētu baudīt viskiju kā pienākas, svarīgi ir izvēlēties pareizu viskija glāzi. Īstās viskija glāzes ir izgatavotas no bieza stikla, bieži slīpētas, kas traucē novērtēt maigo dzēriena izskatu. Profesionāļi iesaka izmantot copita glāzes, vai glāzes, no kurām tiek dzerts heress (viens no vīna veidiem). Mazs glāzes diametrs un noapaļotas glāzes sieniņas koncentrē viskija aromātu glāzes augšā, ļaujot degustatoriem maksimāli novērtēt gan viskija labās īpašības gan trūkumus. Svarīgākais degustācijas etaps ir tieši buķetes novērtējums. Profesionāļiem pietiek viskiju tikai pasmaržot, lai iegūtu pilnīgu iespaidu par dzērienu.

5 degustācijas zelta likumi

Profesionāļi iesaka sekot tā sauktajiem pieciem viskija baudīšanas soļiem – 5 „S” likumam - Sight, Smell, Swish, Swallow, Splash. Pārtulkojot latviešu valodā, tas varētu skanēt šādi: Paskatīties, Pasmaržot, Nobaudīt, Norīt, Uzdzert ūdeni”.

Likums Nr.1 Sight – Paskaties

Novērtējiet viskija krāsu un dzidrumu, kā arī tā viskozitāti. Bet atcerieties: izskats var būt maldīgs! Reizēm profesionālajās degustācijās izmanto tumši zilas necaurredzamas glāzes, lai izvairītos no psiholoģiskās dzēriena krāsas ietekmes uz degustatoru, jo izskats var būt maldīgs. Tumša viskija krāsa ne vienmēr stāsta par tā cienījamo vecumu, jo tā tumšā krāsa var būt iegūta ar karamelizācijas palīdzību. Ļoti vecs viskijs var būt ļoti bāls, ja tas ir izturēts vecā mucā, kurā pirms tam jau ir ticis izturēts viskijs, kurš ir atvests no Amerikas vai Skotijas. Un otrādi: muciņa, kurā viskiju ielej pirmo reizi, spēj nokrāsot viskiju tumšā krāsā jau pēc pāris mēnešiem.  

Likums Nr.2 Smell – Pasmaržo

Paskalojiet viskiju glāzē un pasmaržojiet to neatšķaidītā veidā. Profesionāļi jau šajā stadijā viskiju atšķaida ar ūdeni (skatīt Likumu Nr.5), lai atbrīvotu tā aromātu. Novērtējot viskija buķeti var mēģināt atrast tanī sekojošo grupu aromātu un diapozonu:

    * Ēteriskie toņi – no ledenes līdz kaltētai vīģei;
    * Saldie toņi – no vaniļas līdz šokolādei
    * Veģetatīvie (augu valsts) toņi – no ziedu līdz salmu
    * Graudzāļu toņi – no iesala līdz pelavu
    * Kokainie toņi – no skaidaina līdz rumainam
    * Eļļainie toņi – no riekstaina līdz krējumainam

Likums Nr.3 Swish – Nobaudi

Paskalojiet mutē mazu malciņu viskija. Tas dod iespēju iegūt pilnīgāku iespaidu par viskiju. Dažādas mēles daļas uzņem dažādas garšas: mēles galiņš – saldumu; mēles sāni – sāļumu; mēles vidus – skābumu; mēles beigu daļa – rūgtumu. Novērtējiet šo garšas grupu sabalansētību.

Likums Nr.4 Swallow – Norij


Norijiet viskija malku, novērtējiet tā garšu, asumu vai maigumu. Pievērsiet uzmanību pēcgaršai: ilga vai īsa, patīkama un maiga vai asa un savāda. Parasti klasiskiem viskijiem piemīt ilga pēc garša, bet to aromāts tukšā pudelē var saglabāties pat pāris dienas.

Likums Nr.5 Splash – Uzdzer ūdeni


Skoti uzskata, ka viskija atšķaidīšana ar ūdeni ļaut atklāt tā aromātu garšas īpašības. Tas ir aktuāli viskijiem, kuru alkohola saturs ir virs 50% - viskiji, kuri tīrā veidā izsauc apreibumu. Jo, ja šādu viskiju degustēsiet tīrā veidā (neatšķaidītu), tas traucēs Jums adekvāti uztvert viskija garšas un smaržas īpašības. 

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
cv
nedomāju, ka vajadzētu latviešiem nodzerties!
23.02.2009. plkst. 20:18

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

1600.gadā termometri bija pildīti nevis ar dzīvsudrabu, bet brendiju

Pasākumi

Dženeta Džeksone izdod savu desmito albumu

Klajā nācis amerikāņu dziedātājas Dženetas Džeksones (Janet Jackson) desmitais studijas albums “Discipline”, kas sevī apvieno hipnotiskus deju klubu grāvējus un intīmas ritmblūza balādes....