Viskija baudīšana

Viskija baudīšana

Viskijs ir brīnumains un sarežģīts dzēriens. Jau pēc pirmā malka var iztēloties Skotijas zaļās pļavas, izrobotas ainavas krasta līnijās, bargo jūru un lietu, kas līst vairākas reizes dienā.

Vispirms ir nepieciešams izlemt vai pieķerties degustācijai pa nopietnam vai arī gūt tikai baudu no dzēriena. Īsti viskija mīlētāji pirms viskija dzeršanas īpaši sagatavojas.

1. Viskiju jābauda vienatnē. Ļoti grūti koncentrēties, kad tu sēdi lielā kompānijā, kur uzmanība jādala uz visām pusēm. Protams, ja kompānijā atrodas viskija speciālisti, tad viskija baudīšanai tas netraucē. Tomēr vislabāk viskiju baudīt klusumā – mājās, tur, kur radīta atmosfēra nesteidzīgai dzēriena baudīšanai. Viskijam pieder arī dārgi cigāri.
2. Viskija baudīšanai nepieciešams izvēlēties pareizo laiku, kad garšas receptori ir nobrieduši dzēriena baudīšanai. Diemžēl (vai par laimi) labākais laiks viskija baudīšanai ir no rīta vai pirms pusdienām.
3. Pirms viskija baudīšanas nevajadzētu ēst asus ēdienus. Nav ieteicams arī ēdiens (pat zobu pasta) ar spilgtu garšu. Svarīgi ir noskaņot degunu un balseni viskija baudīšanai. Pirms nodoties viskija baudīšanai var pāris reizes dziļi ieelpot vai iedzert mazu malciņu viskija receptoru pamodināšanai. Ja tas neizdodas, no dzēriena baudīšanas labāk atsacīties.
4. Vislabāk izmantot tulpjveidīgās vīna glāzes – vēlams, lai tās būtu pastāvīgas un tīras (bez dažādām smaržām).
5. Nepieciešams atslābināties. Tas ir iespējams mājās vai jebkurā vietā, kur citi jūs netraucēs ar savām ikdienas problēmām. Skaļa mūzika un televizors var novērst jūsu uzmanību un koncentrēšanos. Viskija baudīšanai der klusa klasiskā mūzika.
6. Jāizvēlas pareizais viskijs. Vislabāk izvēlēties viskiju no viena ražotāja vai no viena reģiona.
7. Lai kārtīgi izbaudītu viskiju, tas ir jādzer maziem un retiem malkiem.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pēc Persiešu leģendas vīns tika nejauši „atklāts” tagadējās Irānas teritorijā, kad Šaha Džamšida sieva nejauši iedzēra sarūgušu vīnogu sulu, mazliet apreiba un viņai tas iepatikās

Pasākumi

Nozog Lienes Šomases jaunā albuma materiālu

Pagājušajā ceturtdienā neaicināti viesi uzlaužot durvis, paciemojušies Lienes Šomases menedžeres dzīvoklī. Garnadži piesavinājušies vērtīgākās lietas paķerot līdzi menedžerei un...