Eksperta vērtējums: Ardbeg 10 Y

Eksperta vērtējums: Ardbeg 10 Y

Bieži vien par stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem, tai skaitā viskiju, mūsu sabiedrībā ir visai skopa informācija un tamdēļ veikalos šādā gadījumā apstājamies pie plaši reklamētiem dzērieniem, īsti nezinot, kur slēpjas atšķirība starp dažādiem viskijiem.

Nesen Latvijas veikalu plauktos parādījusies Ardberg, kas ir viens no slavenākajiem viskiju ražotājiem, produkcija.

Par viskijiem, kā arī par vienu no izcilākajiem un cenas ziņā pieejamākajiem Ardberg saimes pārstāvjiem - "Ardberg 10 Years Old", IrLaiks.lv lūdza sniegt savu vērtējumu vienam no labākajiem Latvijas someljē: Gintam Sniedzem, kurš nesen atgriezās no Ardberg viskija ražotnes un sniedza savu skatījumu par tur redzēto un uzzināto IrLaiks.lv lasītājiem.

"Aizvien biežāk izvēloties dzērienu svētku noskaņojumam mūsu uzmanība pievēršas viskijam. Un ne velti. Šis dzēriens ar katru gadu kļūst arvien populārāks visā pasaulē. Interesanti, ka pat Francijā vienā mēnesī tiek izdzerts vairāk viskija, nekā konjaks visa gada laikā. Arī pie mums šis dzēriens ar katru gadu paliek arvien populārāks.

Kad tiek pieminēts šis vārds lielākai daļai prātā nāk vārds Skotija. Tam ir savs pamats, jo šajā zemē ir vairāk nekā 100 dažādu viskija darītavu.

Salīdzinājumam, Latvijā tik iecīnītais īru viskijs nāk tikai no 3 viskija darītavām. Šajās vietās saražotais viskija spirts tiek kombinēts dažādās variācijās tādējādi panākot dažādas garšas. Dažu dārgu skotu viskiju sastāvā ir pat vairāk nekā par 100 dažādu viskija darītavu komponentu.

Lai arī cik labs būtu šāds dažādu komponentu viskijs, tomēr īsti viskija cienītāji atzīst tikai tā saucamo Single malt. Tas ir dzēriens, kas tapis vienā viskija ražotnē un nav samaisīts ar citās vietās tapušiem un tādējādi saglabājis konkrētās Skotijas vietas unikālās īpašības. Tie ir dzērieni, kuros jūtama īstā viskija būtība. Ne velti kolekcionāri savu uzmanību pamatā pievērš tieši šiem dzērieniem.

Tipisks šāda stila, pārstāvis ir Ardbeg 10 Y, kas mucās nobriest desmit gadus.

Slavenākais viskija kritiķis Džims Murrejs (Jim Murray), kuru pēc ietekmes var salīdzināt ar Pārkeru vīna pasaulē, šo dzērienu atzinis par 2008. gada labāko viskiju pasaulē.

Pirmais ko sajūti ir kūdra un dūmi, nedaudz saldena vaniļa. Pēc tam parādās jūras zāles un meža smarža. Man šķiet, ka tā martā smaržo gandrīz izdzisis ugunskurs vecā priežu mežā pie jūras, īsi pirms rītausmas.

Man prieks, ka šīs dzēriens beidzot parādījies arī Latvijā, bet vēl lielāks, ka viens no labākajiem pasaules viskijiem nemaksā fantastisku summu.

Ardbeg top Islay salā, kas atrodas jūras vidū, starp Skotiju un Īriju. Manuprāt, par pasaulē labāko viskiju to vispirms padara šīs salas gaiss. Ne velti salā, kurā dzīvo 3 800 iedzīvotāju, ir 8 viskija ražotnes. Visas tās atrodas jūras karstā un vētras laikā viļņi skalojas gar ēku sienām tādējādi piešķirot dzērienam šo īpašo ne ar ko nesalīdzināmo dzēriena garšu.

razotne.jpg - 38.81 KBŠajā ēkā, gar kuras sienām skalojas jūras viļņi, top izcilākie pasaules viskiji

Ierodoties šajā salā un izkāpjot no lidmašīnas ikviens tās apmeklētājs uzreiz sajutīs šis vietas viskijiem tipisko jūras, kūdras un dūmu smaržu. Meistaram atliek tikai atrast labākos instrumentus, kas to visu izceļ un bagātina.

Paradoksāli, ka vēl tikai pirms 30 gadiem Ardbeg savu unikālo dzērienu pārdeva galvenokārt, lai tas tiktu pievienots citiem viskijiem, bet 1981. gadā tā vispār tika slēgta.

Tikai 1997. gadā ražotne atkal sāka strādāt. Šoreiz mainot savu koncepciju un viskija garšā uzsverot savu unikalitāti un vienreizīgumu. Tas ir tieši tas, ko patērētāji visā pasaulē pieprasa un ir gatavi maksāt lielu naudu.

Ardbeg ir visklasiskākā un vistradicionālākā viskija ražotne kāda tik vien var būt. Ar to es nedomāju, ka šeit viss tiek darīts, kā sentēvu laikos, lampu gaismā. Nebūt nē. Ar to es domāju tradicionālo tehnoloģiju un ražošanas paņēmienus. Piemēram, brāga, no kuras vēlāk tiek dzīts viskija spirts rūgst lielās koka mucās, kamēr citur pārsvarā tiek izmantotas nerūsējošās tērauda tvertnes. Šeit uzskata, ka koks gala rezultātā viskijam piedos pavisam citu garšu. Un šādu, šķietamu sīkumu, kuriem šeit pievērš lielu uzmanību ir daudz.

Daži ražotāji lai izceltu viskija labākās īpašības pēc izturēšanas to nemaz neatšķaida ar ūdeni, bet pa taisno pilda mucās. Ja uz etiķetes būs norāde – „cask strength”, tad tas ir tieši šāds, dabiska stipruma dzēriens. Šāds produkts ir arī Ardbeg. Tas ir Uigeadail ar 54% alkohola saturu. Fantastiski, bet to garšā nemaz nemana. Tik dabiski tas viss iederas viskija garšā, ka liekas ja alkohola procents būtu mazāks pazustu šī dzēriena spēks un tiktu izjaukta viskija harmonija.

Intereses pēc apjautājos, kāds var būt maksimālais viskija stiprums. Uz to saņēmu atbildi, ka likums nosaka tikai to, ka skotu viskijam jābūt vismaz 40 % stipram. Ne mazāk."

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
asa
Pagaršoju. O, jā!!!! Īsta manta.
25.04.2008. plkst. 14:01

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pie vīna nedrīkst pasniegt citrusa augļus: apelsīnus, greipfrūtus, mandarīnus, citronus

Pasākumi

Jaunais dziedātājs Kristaps Krafte: Mīlestība nedalās

Konkursa “Latvijas Zelta talanti” dalībnieks, jaunais dziedātājs Kristaps Krafte sadarbībā ar Normundu Rutuli un mūzikas servisu Platforma.lv piedāvā savu pirmo singlu “Nedalāmā”,...