Tēja maisiņos

Tēja maisiņos

Tēju, ko parasti fasē maisiņos, saīsināti apzīmē ar CTC – tie ir pirmie burti angļu vārdiem cut, torn and curled (novākts, sasmalcināts un sarullēts). Sažāvētās tējas lapiņas tiek mehāniski salauzītas smalkos gabaliņos. Tā tiek sašķelta šūnu struktūra un tēja ievelkas daudz ātrāk nekā no veselām lapiņām. Tā kā ražotāju mērķis ir iegūt noteikta standarta tēju ar allaž vienādu garšu, kas tipiska konkrētajai kompānijai un preces nosaukumam, vairumā maisiņu pildītie sajaukumi gatavoti no 15 līdz pat 40 šķirņu tējām. Tēju aromāts katru sezonu nedaudz atšķiras, tāpēc maisījuma proporcijas tiek mainītas, lai pielāgotos šīm pārvērtībām un saglabātu uzticību „tējas nama” pierastajam stilam.

Šo nebeidzamo manipulāciju dēļ patērētājiem ir grūti novērtēt maisiņu tējas īsteno kvalitāti. Etiķetē atrodamā informācija ir pagalam skopa. Labākās tējas vienmēr tiek pārdotas kā berama prece, nevis maisiņos, tomēr tas nebūt nenozīmē, ka maisiņos iepildīti vissliktākās kvalitātes produkti. Tāpat kā iegādājoties lapiņu tēju, arī pērkot maisiņus, gadās gan labi, gan slikti savas šķiras paraugi. Lai noskaidrotu, kas ir kas, vienīgais paņēmiens ir šo tēju apliet un nogaršot.

Tomēr ir divas lietas, ko var pārbaudīt, nosakot maisiņu tējas kvalitāti. Pirmkārt, krāsa. Ja maisiņā ir laba tēja, uzlejot būtu jāiegūst spilgtas krāsas šķidrums skaistā tonī. Tas nekad nedrīkst būt duļķaini brūns vai ar pelēcīgi nokrāsu. Otrkārt, kad tēja ievilkusies, jāatplēš maisiņš un jāapskata tā saturs – tam jābūt tikpat spilgtā krāsā. Ja tēja vietām būs savēlusies blīvos pikučos un sausa, tas nozīmē, ka tēja nav pilnībā ievilkusies. Šādā maisiņā ir daudz sliktas kvalitātes tējas piejaukuma.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 07. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Alus putas nosēdīsies, ja nolaizīsiet pirkstu un iebāzīsiet to alū

Pasākumi

Netīrās dejas "Dirty Deal Cafe"

Piektdien, 21. augustā, Maskavas ielā 12/k2 viesosies Quazar un Justas Fresh - puiši no mākslinieku apvienības „Mondayjazz” (Jazz for the Working Class), kas rīko labākās ballītes...