Tējas uzglabāšana

Tējas uzglabāšana

Tējas kvalitāti ietekmē mitrums, gaisma un gaisa temperatūra.

Neatvērtā oriģinālā iesaiņojumā tējas aromāts saglabājas nemainīgs apmēram divus gadus. Ilgāk kvalitāte saglabājas tikai izcelsmes valstīs, jo arī mūsdienās no tējas novākšanas līdz nonāksānai pie patērētāja paiet krietns laika sprīdis.

Ja tēja glabājas ilgāk par diviem gadiem, tās krāsa un aromāts var mainīties. Tādēļ ļoti svarīgi pēc iesaiņojuma atvēršanas tēju uzglabāt vēsā, sausā un tumšā vietā.

Lai jau veikalā noteiktu tējas kvalitāti, der zināt, ka svaigām tējas lapām piemīt koša krāsa, stingra forma un svaigs, spēcīgs aromāts. Slikti uzglabātas tējas lapas ir cietas, to krāsa ir blāva, forma – nenoteikta un tējai ir vājš aromāts. Veca tēja ir tik sausa un cieta, ka, to parīvējot pirkstos, lapiņa sadrūp un pārvēršas pulverī.

Ir vēl viens veids, kā noteikt tējas kvalitāti. Tādēļ šķipsniņa tējas jāaplej ar verdošu ūdeni. Pēc desmit minūtēm uzbriedušos tējas biezumus uzliek uz balta šķīvja, kurā ieliets nedaudz tīra ūdens. Rūpīgi jāapskata tējas lapas forma, dzīsliņu tīklojums un zobiņi lapas malās. Ja tējas lapa veido košu un izteiktu ainu, līdzīgu tīklam, un zobiņi lapas malās ir labi redzami, tad tēja ir augstas kvalitātes produkts.

Mājas apstākļos tēju ieteicams uzglabāt slēgtās metāla kārbās. Jat ās ir paredzētas pārtikas produktu uzglabāšanai vai izgatavotas speciāli tējai vai kafijai, tad šis metāls nespēs ietekmēt kvalitāti. Drīzāk jāraugās, no kāda materiāla ražoti tējas pagatavošanai paredzētie aksesuāri, kas ir saskarsmē ar ūdeni, piemēram, tējas sietiņš.

Ikdienā lietojamo tēju var turēt arī keramikas vai porcelāna traukos ar stingri noslēdzamu vāku.

Tēju nevajadzētu turēt plastmasas vai plastikāta traukos, jo tie veicina mitruma rašanos un tēja sasmok. Neder arī polietilēna vai papīra maisiņi, kādos tēju mēdz pārdot veikalos. Tos, pirmkārt, nav iespējams pietiekami cieši noslēgt, lai tējai nepiekļūtu gaiss, un, otrkārt, tēja iesūc sevī īpatnējo papīra smaržu.

Arī telpai, kurā glabājas tēja, jābūt mēreni siltai, sausai un labi vēdinātai. Aukstā, mitrā un sasmakušā telpā pat noslēgtā traukā tēja var sabojāties diennakts laikā. Taču ne vienmēr tējai piemērotākā vieta ir virtuvē, jo tur mēdz būt pārāk silts, mitrs un dažādas ēdienu smaržas. Ja nav iespēju tēju uzglabāt citur, tad trauku, kurā tā sabērta, nav vēlams vērt vaļā brīdī, kad virtuvē mizo sīpolus vai griež ķiplokus, cep gaļu vai zivis. Nevajag aiztikt tējas burku pat tad, ja rokas patīkami smaržo pēc ziepēm vai krēma, tabakas vai rokās turētas šķiltavas.

Lai tēja pēc iespējas mazāk saskartos ar gaisu, kad trauku atver un aizver, tējai ieteicamākie ir trauciņi, kuros var sabērt apmēram 50 gramus tējas.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 21. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Ideālā variantā vīns būtu jāglabā 12 grādu temperatūrā, taču lielākā daļā vīnu lieliski saglabāsies temperatūrā līdz 21 grādam pēc Celsija. Vīna lielākie ienaidnieki ir karstums un temperatūras svārstības

Pasākumi

Akcija "Paņem ieejas biļeti uz Sex Pistols koncertu!" noslēgusies

Ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs 20. augustā Rīgā viesosies leģendārie britu panki - Sex Pistols!
Koncertā piedalīsies visi The Sex Pistols klasiskā sastāva dalībnieki, tāpēc šī...