Tējas tulks

Tējas tulks

Uz tējas iesaiņojuma līdzās tējas nosaukumam lietotājs bieži vien var izlasīt nezinātājam nesaprotamus latīņu alfabēta burtu savienojumus. Šādu kodējumu ražotāji izmanto, lai apzīmētu tējas sastāvu – lapu vai granulu izmēru, pusatvērušos tējas pumpuru piejaukumu – un tējas kvalitātes rādītājus. Protot tajos orientēties, ir daudz vieglāk izvēlēties tēju pēc savas garšas gaumes.

F.O.P. – Flowery Orange Pekoe. Melnā tēja, ko iegūst no tējas auga pumpuriem un pašām jaunākajām lapiņām.
O.P. – Orange Pekoe. Augstas kvalitātes veselo lapu tēja, ko iegūst no pumpuriem un tējas krūma pirmajām augšējām izplaukušajām lapiņām, kas ir nedaudz lielākas par F.O.P. standartu. Šīs lapas skaitās visvērtīgākās un tiek lasītas rokām, tādēļ tās saglabājas veselas.
Pekoe. Melnā tēja, ko ražo no īsākām lapiņām nekā O.P. standarts.
F.B.O.P.F. – Flowery Broken Orange Pekoe Fannings. Tēja no ļoti smaržīgām O.P. standarta augšējām lapām. Daļu lapu papildus sagriež, tāpēc dzērieniem ir īpaši izteikta garša un aromāts. Turklāt uzlējumā ir sīki sagrieztas lapas, kas dzērienam piešķir piesātinātu krāsu un paātrina ievilkšanās procesu.
B.O.P.1 – Broken Orange Pekoe 1. Tāpat kā F.B.O.P.F. standarts – no O.P. standarta pumpuriem un lapām, ko papildus sagriež. Tomēr nesatur tējas smalkumus, tādēļ dzēriens ir nedaudz vieglāks, taču stiprāks nekā O.P. standarta veselo lapu tēja.
B.O.P. – Broken Orange Pekoe. Viena no populārākajām smalcinātajām tējām ar spēcīgu garšu.
G.B.O.P. – Golden Broken Orange Pekoe. B.O.P. standarta tēja, kuras sastāvā ietilpst reti zelta pumpuri, kas piešķir tējai izmeklētas aromāta un garšas nokrāsas.
T.F.B.O.P. – Tippy Fine Broken Orange Pekoe. Tējas sastāvā ietilpst izlasītas B.O.P. standarta lapas un raksturīgs palielināts pumpuru saturs.
F.T.G.F.O.P. – Flowery Tippy Golden Fine Orange Pekoe. Tēja no smaržīgajām O.P. standarta veselajām lapām un palielinātu retu zelta pumpuru saturu. Tēja attīrīta no tējas smalkumiem, tāpēc dzērienam ir bagātīga garša un aromāts, bet tēja nav pārāk stipra.
C.T.C. – Cuts Tears Curls. Tējas ražošanā lieto mehānisku lapu smalcināšanas metodi. Dzēriens ievelkoties iegūst stipri spilgtu krāsojumu un ir ļoti stiprs, kaut zaudē daļu garšas un aromāta.
F.B.O.P. – Flowery Broken Orange Pekoe. Spēcīga un aromātiska tēja no Šrilankas un Ziemeļindijas.
B.K. – Broken Tea. Šo smalcināto tēju var salīdzināt ar B.O.P. standartu, taču B.K. standarta tējas lapas nav tik garas.
B.O.P.F. – Broken Orange Pekoe Fannings – un O.F. – Orange Fannings. Tēja ar smalku struktūru.
P.F. – Pekoe Fannings. Nedaudz mazākas lapiņas nekā B.O.P. standartam. Vismazākās lapiņas, kas tiek izmantotas tējas maisiņu kategorijā.
P.D. – Pekoe Dust – un D. – Dust. Ļoti smalka izmēra maisiņu tēja ar spēcīgu aromātu un garšu.
First Flush. Pavasara ražas tēja ar vieglu aromātu.
Lapsang Souchong. Dūmota melnā lielo lapu tēja.
Oolong. Daļēji fermentēta tēja – ne vairs zaļā, bet arī ne melnā tēja.
Sencha. Augstākās klases Japānas zaļā tēja.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Interesanti!!
09.02.2009. plkst. 15:00

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pēc Persiešu leģendas vīns tika nejauši „atklāts” tagadējās Irānas teritorijā, kad Šaha Džamšida sieva nejauši iedzēra sarūgušu vīnogu sulu, mazliet apreiba un viņai tas iepatikās

Pasākumi

Intara Busuļa jauno albumu var lejuplādēt bez maksas

No 3.jūnija Galerija Centrs piedāvā visiem Intara Busuļa mūzikas cienītājiem 50 000 bezmaksas dziesmu lejupielādes mājas lapā www.PlatformaMusic.lv....