Stāsts par kokteili

Stāsts par kokteili

Pirmo reizi literatūrā kokteilis tika minēts 1806. gadā kādā Amerikas žurnālā. Raksta autors min, ka kokteilis ir alkohols kopā ar cukuru, ūdeni un augli.

Neviens īsti nezin kad un kā radušies kokteiļi, bet pastāv trīs leģendas par to.

Pirmā leģenda attiecas uz 1770. gadu un ir visromantiskākā. Kādu dienu kāda bāra īpašniekam netālu no Ņujorkas pazuda viņa iemīļotais gailis. Saimnieks paziņoja, ka tam, kurš atradīs viņa gaili, viņš atdos savu meitu par sievu. Pēc kāda laika viens armijas oficieris atnesa bāra īpašniekam viņa gaili, kurš uz to laiku bija jau pazaudējis savu asti. Saimniekam nekas cits neatlika, kā paziņot bāra apmeklētājiem par gaidāmajām kāzām. Viņa meita, kura strādāja tēva iestādē, aiz uztraukuma sāka jaukt dažādus dzērienus, kurus turpat sāka saukt par "kok teili" (no angļu val. - cock tail) - gaiļa aste.

Otrā leģenda vēsta, ka 15. gadsimtā Francijas provincē Šarantā jau tika jaukts vīns ar spirtotajiem dzērieniem, saucot to par "coquetelle" (kokteilis). No tā sekojoši arī radās šis nosaukums.

Trešā leģenda vēsta par to, ka pirmais kokteilis radies Anglijā. Bet pats vārds "kokteilis" ir aizgūts no jāšanas sporta cienītājiem, kuri sauca zirgus, kuri nav tīrasiņu, par "cock tail" dēļ viņu astēm, kuras kulstījās kā gaiļiem.

Var uzskatīt, ka pirmie kokteiļi tika gatavoti no džina, kuram tolaik bija saldena piegarša. Pirmās kokteiļu receptes, kuras saglabājušās vēl šodien, ir no 19. gs. otrās puses, piemēram, Daiquiri un Manhatan.

Savu patieso izaugsmi kokteiļi guva 1920.-1930. gadu laikā, kad tika izdomāti daudzi klasiski kokteiļi, kuri šodien ir populāri daudzos pasaules bāros, kā, piemēram, "Asiņainā Mērija".

Komentāri (5)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
neparstas gan tās leģendas ,
12.11.2007. plkst. 20:32
Jauks rakstiņš ;
12.11.2007. plkst. 12:13
tiesam interesanti bija lasiit!
11.11.2007. plkst. 21:03
Varbūt vēl kāda leģenda eksistē ?
10.11.2007. plkst. 13:53
Interesantas leģendas par kokteiļiem - man patika ,
09.11.2007. plkst. 16:59

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 07. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

1960.gadā sarkanie vīni bija vispārdotākie ar 75% tirgus daļu. Tagad šī daļa ir nokritusi līdz 15 %

Pasākumi

Jaunais AC/DC albums pieejams arī Latvijā

20.oktobrī arī Latvijā klajā nācis Austrālijas roka leģendu “AC/DC” jaunais albums “Black Ice”....