Dažādos reģionos iecienītākie dzērieni

Dažādos reģionos iecienītākie dzērieni

Dodoties ceļojumā, ir svarīgi izpētīt un izjust katras apmeklētās vietas unikālās iezīmes un tradīcijas. Tas nozīmē, ka pēc iespējas vajadzētu izvairīties no klasiskiem tūristu objektiem un restorānu ķēdēm, bet gan vairāk apmeklēt unikālus un savrupus objektus, kurus vēl nav skāris tūrisma peļņas bums. Tieši tas pats attiecas uz dzērieniem – nevajag restorānos jautāt pēc dzēriena, ko bārmenis ieteiktu ikvienam tūristam, bet gan meklēt savdabīgāko un sev tuvāko, balstoties uz paša zināšanām par vietējo iedzīvotāju iecienītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem.

Lai palīdzētu jums orientēties pasaules reģionos iecienītāko dzērienu klāstā, esam veikuši apjomīgu pētījumu, izvaicājot vietējos. Piemēram, maskaviešiem vaicājām, kurš degvīns viņiem ziemā vislabāk palīdz sasildīties? Kuru skotu viskiju visvairāk iecienījuši paši skoti? Tieši vadoties pēc vienkāršo cilvēku atbildēm, var iegūt patiesu informāciju par viņu iecienītākajiem dzērieniem.

Laika, telpas un aspirīna krājumu robežas nozīmē, ka tos visus mēs reizē nevaram nobaudīt, tāpēc šeit piedāvājam jums aplūkot pāris zināmākos pasaules alkoholiskos dzērienu. Tālākie atklājumi paliek jūsu ziņā...

Francija - Šampanietis

Kā jau jūs droši vien zināt, autentiskais šampanietis ir dzirkstošais vīns, kas tiek ražots Francijas reģionā Šampanjā. Kamēr zinātnieki vēl strīdas par dzēriena patieso izcelsmi un vecumu, mēs zinām, ka tas ir ļoti sens. Kad Kloviss, franku karalis, 496. gadā pievērsās kristietībai, viņš tika kristīts ar šampanieti. Kas attiecas uz izcilākajiem brendiem, franči zina, ko dara. Ļoti daudzi Francijas šampanieši ir augstas kvalitātes, bet vairāki no tiem nodēvēti par izcilākajiem visā pasaulē. Franči, kas vienmēr spējuši novērtēt kvalitāti un meistarību, visaugstāk vērtē Krug šampanieti, kuru dzerot ikviens pārliecināsies, ka šis dzēriens jau sen vairs nav tikai karaļu kristību simbols.

 champagnekrug3.jpg

Rekomendējamais dzēriens: jūs, protams, varat jaukt šampanieti kokteiļos, bet kāpēc bojāt īstu mantu?

Apvienotā Karaliste - Džins

Džinu visos laikus cienījuši gan sabiedrības padibenes, gan augstākās sabiedrības pārstāvji. Līdzīgi kā šampanietim, arī džina izcelsme un vecums ir visai lielā miglā tīti. Viena no izplatītākajām versijām ir tāda, ka džins pirmo reizi radīts 17. gadsimta sākuma Holandē kā medicīnisks līdzeklis. 30 Gadu kara laikā britu karavīri džinu aizveda arī uz dzimteni, kur tas strauji iemantoja popularitāti kā alkoholiskais dzēriens, sevišķi jau darbaļaužu kārtas vidū. Nākamajos gadsimtos džins kļuva iecienīts arī augstākajās sabiedrības kārtās un to bieži vien savos kruīzos dzēra arī karaļnama pārstāvji. Šodien slavenākais un iecienītākais britu džins tiek ražots kompānijā, kas pati ir pieredzējusi gan labus, gan sliktus laikus. William Cadenhead’s Old Raj Dry sausais džins lepojas ar savu unikālo garšu un lielisko krāsu, turklāt tiek uzskatīts par labāko džinu pasaulē.

oldraj.jpg

Rekomendējamais dzēriens: Londonas kokteilis

Skotija - Skotu viskijs

Tik daudz dziesmu un dzejoļu paši skoti un viņu kaimiņi britu salās ir radījuši par godu šim stiprajam dzērienam. Uzskata, ka tas Skotijā tiek dzerts jau kopš 13. gadsimta. Kā paši skoti uzskata, tad labākais veids, kā viena miežu iesala dzērienam izrādīt cieņu, ir ieliet glāzē mazliet Bruichladdich un ļaut dzērienam runāt pašam. Izņemot pavisam īsu periodu (no 1994. līdz 2000. gadam), izcilākais skotu viskijs Bruichladdich jau kopš 1881. gada tiek ražots Skotijas pilsētā Islay.

Bruichladdich_infinity.jpg

Rekomendējamais dzēriens: Kalniešu kokteilis

Meksika - Tekila

Ja vēlaties pabaidīt savus draugus, velciet laukā pudeli tekilas. Pat pieredzējušam alkohola lietotājam būs krietni jānopūlas, lai to dabūtu lejā. Tomēr pie šī dzēriena īpašībām var pierast ātri. Ja tas tomēr rada nepatīkamas sajūtas, visticamāk, ka jūsu priekšā nemaz nav īsta tekila. Pēc definīcijas īsta meksikāņu tekila satur vismaz 51% zilās agaves – auga, no kura to ražo. Citiem vārdiem sakot – jo augstāks zilās agaves saturs, jo kvalitatīvāks dzēriens. Patiesībā laba tekila ir patīkams spirtotais, kuru lieliski var baudīt vienu pašu. Meksikāņi, kas vislabāk prot novērtēt īstu mantu, visbiežāk izvēlas Patron Reposado tekilu.

patron.jpg

Rekomendējamais dzēriens: sarkangalvainais meksikānis

Krievija - Degvīns

Līdzīgi kā ar tekilu, degvīns ir vēl viens spirtotais dzēriens, pret kuru daudzi izturas ar piesardzību, jo arī tam ir daudzi jo daudzi paveidi, kuru vidū var atrast arī visai nekvalitatīvus produktus. Labs šņabis nededzina iekšas un negaršo pēc tīra spirta. „Dzīvības ūdens”, kas eksistē vairāk nekā 1000 gadus, ir vienmērīgs, ar liegu aromātu. Apmēram pirms 100 gadiem Krievijas revolūcijas rezultātā daudzi degvīna ražotāji no plašās Krievzemes devās emigrācijā uz Rietumeiropu, bet 20. gadsimta 30. gados –arī uz Ziemeļameriku, nostiprinot dzēriena pozīcijas arī šajos reģionos. Mūsdienās degvīns jeb vodka ir ārkārtīgi populārs un tiek ražots vairākos kontinentos/ Tomēr, lai gūtu autentiskus iespaidus, vislabāk ir nomēģināt īstu Krievijas šņabi, piemēram, Jewel of Russia, kuru gan ir visai grūti dabūt, bet pūles ir tā vērtas.

jewel

Rekomendējamais dzēriens: Krievu Lācis

Īrija - Viskijs

Tikai tāpēc, ka viskijs nav viena iesala vai ražots no miežiem, nevar apgalvot, ka Skotu viskijs ir vienīgais izcilais pasaulē. Patiesībā īru viskija ir pašam savs raksturs un unikālās īpašības. Nogaršojot abus jūs pamanīsiet, ka viena no galvenajām atšķirībām ir tā, ka īru dzēriens nav tik „dūmakains”, jo tā ražošanā izmantotie graudi nav taisīti iesalā virs atklātas kūdras uguns. Mērenā klimata un trīskāršās destilācijas kombinācija ir īru viskija vienmērības pamatā. Ja vēlaties nogaršot pašu īru visaugstāk vērtēto viskiju, izvēlieties Bushmills, kuru ražo jau kopš 1784. gada.

bushmills.jpg

Rekomendējamais dzēriens: īru viskijs ar sodu

Kamēr tūristi, cenšoties atklāt sev jaunus dzērienus, pieļauj vienu kļūdu pēc otras, izglītots ceļotājs vienmēr gudri meklē jaunus iespaidus. Viņš ciena un ievēro vietējās paražas un izvēlas tikai vietējo ļaužu iecienītos dzērienus, lai gūtu patiesākās un autentiskās izjūtas. Ja jūs tūrisma maršruta vietā izvēlaties paēst kopā ar vietējiem, jūs sevi izglītojat.

Komentāri (6)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Davila
Labdien, Es esmu Ms DAVILA ir, meklējot aizdevumu vairāk nekā 3 mēnešiem, Esmu bijis daudzas reizes tricked vietnēs aizdevumu starp īpaši Vēlas, ir aizdevumu starp atsevišķiem vairākiem cilvēkiem. Bet katru reizi, kad man ir viltus aizdevējiem un beigās, man nekas uz manu kontu. Bet, par laimi, es esmu samazinājies dāma vārda LYSE ļoti vienkārša un natūrā, kas man palīdzēja atrast savu aizdevumu 70.000 eiro ko es saņēmu par manu kontu 48 stundas pēc tam, bez pārāk daudz protokolus. Tātad jūs, kas nepieciešama, piemēram, man, jūs varat rakstīt viņam un paskaidrot viņam savu situāciju, tas varētu palīdzēt jums savas e-pasts : lysemarie3@gmail.com
02.08.2017. plkst. 17:54
janis
STACKS ON DECK ICE IN PATRON
10.03.2009. plkst. 20:10
Varbūt vienreiz to kkrievu Lāci?
15.09.2007. plkst. 07:52
mex
Par to tekilu runājot, jāsaka, ka Patron tekila ir praktiski nenopērkama pašā Meksikā, jo domāta tikai ASV tirgum un atsevišķām rietumvalstīm. Un tekila pieder Las Vegasas magnātiem. Bet melots jau nav, turīgs ASV dzīvojošs meksikānis varētu nopirkt.
05.07.2007. plkst. 18:25
meksikānis
Par to tekilu runājot, jāsaka, ka Patron tekila ir praktiski nenopērkama pašā Meksikā, jo domāta tikai ASV tirgum un atsevišķām rietumvalstīm. Un tekila pieder Las Vegasas magnātiem. Bet melots jau nav, turīgs ASV dzīvojošs meksikānis varētu nopirkt.
05.07.2007. plkst. 18:25

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pie vīna nedrīkst pasniegt citrusa augļus: apelsīnus, greipfrūtus, mandarīnus, citronus

Pasākumi

Dragrace sezona Latvijā atklāta!

Žurnāla „Forsāža” rīkotajās dragreisa sezonas atklāšanas sacensībās „Battery Drag Meeting 2008” Latvijas skatītājus priecēja gan Latvijas ātrākie braucēji, gan ātrākie no...