Konjaks - izturēta stila un labklājības simbols visā pasaulē

Konjaks - izturēta stila un labklājības simbols visā pasaulē

Pēdējo trīs gadsimtu laikā konjaku uzskata par augstvērtīgāko produktu, kas iegūts no vīnogām. Konjaku ražo Francijā, Konjakas reģionā, kura robežas ir stingri noteiktas 1909. gadā, un ietver Grande Champagne, Petite Chamoagne, Borderies, Fins Bois un citus apgabalus. No vīnogām, kas iegūtas šajā teritorijā, raudzē vīnu, izmantojot ogas ar visu mizu un sēklām. Jo tuvāk Konjaka pilsētai ir audzētas vīnogas, jo kvalitatīvāks un dārgāks būs konjaks.

Pēc starptautiskās vienošanās par konjaku drīkst saukt tikai Francijas Konjaka apgabalā iegūtu vīnu destilātu pārstrādes produktu. Arī citos Francijas apgabalos ražotu vīnu destilātu nedēvē par konjaku, bet dod citu apzīmējumu, piemēram, Armanjaks. Tika veikts pat zinātniskais darbs, lai konstatētu kas ir tie faktori, kāpēc tieši Konjaka pilsētas apkārtnē sanāk visideālākais dzēriens. Tā laika ģeologs Kokans (Coquand) pierādīja likumsakarību kas būtiski ietekmēja konjaka kvalitāti. Viņš konstatēja, ka viegli kaļķainā augsne, kāda ir konjaka pilsētas apkārtnē, brīnišķīgi regulē mitruma daudzumu un tieši ietekmē vīnogulāja ražu, kas gala rezultātā atsaucas uz dzēriena kvalitāti. Šis augsnes tips tiek dēvēts par „Champagne” un tā ir samērā līdzīga ar Champagne reģiona augsnei, kas atrodas Francijas ziemeļos.

1909. gadā Francijas valdība izdeva dekrētu par konjaka kvalitātes kontroli (AOC - Appellation d'Origin Controlee), pēc kuras vēl aizvien mēs varam spriest par konjaka augsto kvalitāti. 1936. un 1939. gadā Francijas valdība izdeva dekrētus, kas noteica labvēlīgo teritoriju (saīsinājumā CRU – jeb augstas klases augsni), kurā var tikt ražots dzēriens ar nosaukumu „konjaks”. Šī teritorija aizņem 80 000 ha.

Konjaka ražošanā var tikt izmantotas tikai sekojošas vīnogu šķirnes, kuru ogas rudenī tiek savāktas ar rokām vai izmantojot tehniku.
Ugni Blanc – vīnogu šķirne konjakam piešķir ziedu aromātu un nelielu garšvielu ēnu;
Folle Blanche - vīnogu šķirne konjakam piešķir pilnveidotu garšu, vijolītes un liepziedu aromātu;
Colombard - vīnogu šķirne konjakam piešķir jaunu, spēcīgu raksturu;
Semillion - vīnogu šķirne konjakam piešķir maigu atspirdzinošu svaiguma garšu un dūmainu, medainu aromātu.

Vīnogu novākšana notiek rudens beigās. No vīnogām ar speciālu preses palīdzību izspiež sulu. Sulu raudzē no 2 – 12 nedēļām, kā rezultātā tiek iegūts jauns, sauss, nedaudz skābs vīns ar alkohola saturu no 7 - 9%. Vīnu dēvē par „Blanc de Blanc”.
Destilācijas procesam (pēc konjaka ražošanas reglamenta) ir jāsākas ne ātrāk kā 15 novembrī, kā arī nedrīkst destilāciju veikt vēlāk par 31 martu, līdz ar to konjaka vecumu aprēķina, sākot no 31. marta.

Lai iegūtu izejmateriālu konjakam, vīnu atkārtoti destilē speciālos vara pārtvaices katlos uz atklātas uguns. Pēc pirmās destilācijas iegūst 28% stipru ( šo spirtu dēvē par „brouillis), pēc otrās – 67 – 72% stipru caurspīdīgu šķidrumu, ko vēlāk pilda jaunās ozolkoka mucās. Ozolkoku mucu ražošana pati par sevi ir vesela māksla. Konjaka ražošanā izmanto Francijā Limuzena un Tronsē mežos audzētu ozolu, no kura, ar rokām, neizmantojot nevienu naglu, pagatavo mucas.

Vispirms konjaku iztur jaunās ( divus līdz divdesmit piecus gadus) mucās, tad pārlej jau lietotās mucās, kurās konjaks turpina nobriest, reaģējot ar koksni un caur tās porām – ar skābekli. Konjaka kvalitāti ietekmē attiecības starp izturēšanas laiku jaunās un vecās mucās. Jaunajās mucās ir daudz tanīna, tā ietekmē dzidrais spirts iegūst krāsu, tas arī konjakam dod sausu garšu. Lietotas mucas ir vairāk neitrālas. Lielākā daļa ražotāju konjaku jaunajās mucās iztur no 6 līdz 9 mēnešiem. Konjaks „aug” un nobriest tik ilgi, kamēr tas atrodas mucās, pēc iepildīšanas pudelēs visi procesi apstājas un konjaka vecums nemainās. Visbeidzot, kad pēc degustatora viedokļa spirts ir nobriedis, sākas vissarežģītākais process. Dažāda vecuma un dažādu ražu konjaka spirta savienošana harmoniskā buķetē. Viena veida konjaks nevar radīt izsmalcinātu nianšu daudzveidību, kas raksturīga konjakam. Process tiek noslēgts ar destilēta ūdens pievienošanu un alkohola samazināšanu līdz 40% dzērienā.

Konjaka klasifikācija pēc vecuma ir sarežģīta, jo katra firma lieto apzīmējumus, vadoties pēc saviem individuālajiem pieņēmumiem noteikumu atļautajās robežās. Eiropā un Amerikā atļauts tirgot konjaku, kas sasniedzis divu gadu vecumu, Britu salās minimālais pieļaujamais konjaka vecums ir trīs gadi. Konjaka izturēšanas ilgumu apzīmē ar zvaigznītēm un burtu salikumiem. Jau 1972. gadā tika pieņemti termini, kas norāda konjaka vecumu.

V – Very – ļoti;
S – Special – speciāli;
O – Old – vecs;
P – Pale – bāls

F – Fine – augstas kvalitātes;
X – Extra – izcils;
C – Cognac – konjaks;
E – Especial – īpašs

V.S. un XXX nozīmē visjaunāko konjaku, kas nav sasniedzis piecu gadu vecumu. Lielākoties šādi apzīmēti konjaku ir pildīti laikā no trīs līdz pieciem gadiem.

V.O., V.S.O.P., RESERVE – likums nepieļauj, ka šādi marķētā konjaka pudelē kāda no sajauktajām šķirnēm būtu jaunāka par 4,5 gadiem. Vidējās robežas ir no 4,5 līdz 15 gadiem. Piemēram, Remy Martin firmai V.S.O.P. konjaka sastāvā jaunākās blendes šķirnei nav mazāk par septiņiem gadiem.

NAPOLEON – šis apzīmējums ir konjakam, kurā iemaisītās jaunākās blendes vecums nav mazāks par sešiem gadiem, vidēji tie ir septiņi līdz piecpadsmit gadi.

X.O., EXTRA – jaunākā pieļaujamā šķirne blendē – sākot no septiņiem gadiem. Parasti lielākā daļa blendes šķirnes ir vecākas par 20 gadiem. Šis ir rādītājs, kad šķirnes sasniedz savas izcilākās īpašības.

VIEILLE RESERVE, VIEUX – jaunākā šķirne – sākot no septiņiem gadiem. Parasti lieto šķirnes vecumā no septiņiem līdz četrdesmit gadiem.

Runājot par zvaigznītēm, ar tām apzīmē konjakam līdzīgos dzērienus. Ar trim zvaigznītēm apzīmētie konjakveidīgie dzērieni nozīmē, ka dzēriens sastāv no vismaz trīs gadus noguldīta konjaka spirta un alkohola daudzums tajā ir 40%, ar četrām zvaigznītēm atzīmē, ja alkohola daudzums ir 41% un noguldīts vismaz četrus gadus, ar piecām, savukārt, ja noguldīts vismaz piecus gadus un alkohola daudzums tajā ir 42%.

Konjaka uzglabāšanas un pasniegšanas temperatūra ir +18 +20 grādi.To parasti pirms pasniegšanas sasilda. Konjaka glāzi tur atvērtā veidā, ar rokas siltumu uzturot dzēriena temperatūru, tā izdalās spēcīga aromāta buķete, kuru palīdz koncentrēt glāzes specifiskā forma.

Komentāri (15)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Max Bent
Okeāna aizdevēji un hipotēkas, kas paredzēti maziem un lieliem aizdevumu procentiem ar 2% procentu likmi. Vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai sāktu uzņēmējdarbību vai samaksātu rēķinus? Mēs piedāvājam visu veidu aizdevumus, privātos aizdevumus,   komerciālo un personīgo aizdevumu ar ļoti zemām procentu likmēm, kas ir tik zemas kā 2% no viena gada līdz 25 gadu atmaksas periodam jebkur pasaulē. Mēs piedāvājam aizdevumus sākot no 1000 līdz jebkurai summai, kuru pieprasāt, sazinieties ar mums šodien. E-pasts; oceanfmortgages@gmail.com oceanfmortgages@gmail.com
22.03.2018. plkst. 07:29
Believers Credits
Vai jums ir nepieciešams aizdevums? Mēs izsniedzam aizdevumu līdzekļus privātpersonām un uzņēmumiem, kam nepieciešama finansiāla palīdzība. Sazinieties ar mums tieši (believerscredit@gmail.com)
25.02.2018. plkst. 14:52
Justin
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justine Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi unique2aal@gmail.com
23.09.2017. plkst. 19:25
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justine Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi unique2aal@gmail.com
23.09.2017. plkst. 19:25
Davila
Labdien, Es esmu Ms DAVILA ir, meklējot aizdevumu vairāk nekā 3 mēnešiem, Esmu bijis daudzas reizes tricked vietnēs aizdevumu starp īpaši Vēlas, ir aizdevumu starp atsevišķiem vairākiem cilvēkiem. Bet katru reizi, kad man ir viltus aizdevējiem un beigās, man nekas uz manu kontu. Bet, par laimi, es esmu samazinājies dāma vārda LYSE ļoti vienkārša un natūrā, kas man palīdzēja atrast savu aizdevumu 70.000 eiro ko es saņēmu par manu kontu 48 stundas pēc tam, bez pārāk daudz protokolus. Tātad jūs, kas nepieciešama, piemēram, man, jūs varat rakstīt viņam un paskaidrot viņam savu situāciju, tas varētu palīdzēt jums savas e-pasts : lysemarie3@gmail.com
02.08.2017. plkst. 17:54

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 18. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pie vīna nedrīkst pasniegt taukaino zivju šķirnes

Pasākumi

Valentīndienas ekspresis Rīga - Parīze atiet restorānā "Fīlings"

14. februārī plkst 20.00 muzikālajā restorānā "Fīlings" "atties" romantiskais ekspresis Rīga - Parīze. Vakara gaitā viesus izklaidēs dzīvā mūzika franču noskaņās,...