Alkoholisko kokteiļu klasifikācija

Alkoholisko kokteiļu klasifikācija

Kokteiļi ar alkoholiski dzērieni, kuru gatavošanai par pamatdzērienu izvēlas degvīnu, džinu, rumu, brendiju, viskiju, papildinot to ar citiem stiprajiem dzērieniem, sulām, saldo krējumu, olām, cukura un augļu sīrupiem.

Pirmo reizi literatūrā kokteilis tika minēts 1806. gadā, kādā Amerikas žurnālā. Raksta autors min, ka kokteilis ir alkohols kopā ar cukuru, ūdeni un augli. Pirmā kokteiļu grāmata tika izdota 17. gs. un tajā bija iekļautas daudz sarežģītas dzērienu receptes, kuras bija domātas izmantošanai medicīniskos nolūkos. Grāmatu izdeva kāda Londonas spirta dedzinātava ar karaļa Kārļa I atļauju. Pirmo reālo kokteiļu grāmatu 1862. gadā gan uzrakstīja Džerijs Tomas ar nosaukumu „Bar-tender's guide or how to mix drinks”.

Kokteiļus var sagatavot dažādi. Viens veids ir šeikeris. Šeikerī miksē dzērienus, kuru sastāvdaļas savstarpēji slikti sajaucas. Jaukšanas process notiek uz ledus, un jāraugās, lai šeikerī lietotais ledus par daudz neizkūst un nesabojā dzēriena garšu.
Nākamais veids ir maisāmā glāze. Tur gatavo dzērienus, kuru sastāvdaļas savstarpēji labi sajaucas, bet kurus pirms pasniegšanas vajag atdzesēt. Elektromikseri izmanto, ja kokteiļa sastāvā ir augļi un ogas. Vēl kāds veids ir glāze, kurā kokteilis tiks pasniegts. Šo paņēmienu izmanto, ja dzēriens sastāvdaļas sajaucas ļoti viegli.

Kokteiļus klasificē pēc vairākām grupām.


Short drink grupas kokteiļi short_drink_1.jpg
Tā saucamie īsie kokteiļi, kuri var būt jebkura stipruma. Short kokteiļi ir nedaudz lielāki par shot kokteiļiem, taču nedaudz mazāki par long drink kokteiļiem. Pasaules bārmeņu asociācija iesaka short kokteiļus pagatavot ne lielākus par 8 cl. Grupu pārstāv Chocolate kokteilis, Crusta, Dry Martini, Bronx.

Long drink grupas kokteiļi long_drink.jpg
Jebkura veida, viegli alkoholiski vai bezalkoholiski kokteiļi virs 8 cl, kurus bauda nesteidzoties ar vai bez ledus, var būt arī karsti. Nebūtu vēlams lai kokteiļiem būtu vairāk par 15 % alkohola satura. Šai grupai pieder dažādi Daisy ( Brandy Daisy, Rum, Gin Daisy, Julep, fizi (Gin, Vodka Fizz), haiboli (highball).

Shot vai Shooter grupas kokteiļi shot_drink.jpg
Karsti vai auksti dzērieni vienam malkam, parasti ne lielāki par 5 cl. Populārākie šīs grupas kokteiļi ir Ābolu pīrāgs, Rudais suns, B – 52.

Kokteiļi, kurus pasniedz pirms ēšanas
Šajā grupā ietilpst visi „sausie” kokteiļi, kuru bāzes dzērieni ir viskijs, džins, degvīns, konjaks un rums. Šiem kokteiļiem parasti pievieno balto vai sarkano sauso vermutu, biterus un svaigas augļu sulas. Tiem ir apetīti rosinoša iedarbība un tos pasniedz pirms ēšanas. Sausie kokteiļi arvien biežāk tiek pasniegti klasisko aperatīvu vietā. Pazīstamākie šīs grupas kokteiļi:
Martini, Manhattan, Gibson, Rob Roy, Old Fashioned, Daiquiri, Americano, Negroni

Kokteiļi, kurus pasniedz pēc ēšanas
Šajā grupā ietilpst kokteiļi, ka sagatavoti no brendija, liķieriem un sulām. Parasti tie ir saldāki par Pirms ēšanas lietojamiem kokteiļiem, jo satur liķieri. Pazīstamākie no tiem – Alexander, Vienna Girl, Lady Favorit, Moulin Rouge

Visas iepriekš minētās grupas iedala vēl sīkākās kokteiļu kategorijās. Kokteiļu kategorijas sevī iekļauj kokteiļu pagatavošanas noteikumus, likumus.

Komentāri (7)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
B-52
ābolu pīrāgs 50:50 sastāv no pēc iespējas labāka degvīna un ābolu sulas. pa virsu uzber kanēli un dzer glāzi sausu!. garša tāda pati kā parastam ābolu pīrāgam!> pēc izdzeršanas var uzgrauzt virsū apelsīna šķēlīti. vēl garšīgāk.!
11.08.2009. plkst. 20:42
Man visi kokteilīši ir mīļi .
15.09.2007. plkst. 07:39
Es kokteiļus neklasificēju .
15.08.2007. plkst. 08:21
Patīk man šī klasifikācija ,
16.07.2007. plkst. 10:54
Interesanti, ņo kādām tieši sastāvdaļām tas Abolu pīrāgs sastāv? :)
21.06.2007. plkst. 23:46

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 06. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pie vīna nedrīkst pasniegt citrusa augļus: apelsīnus, greipfrūtus, mandarīnus, citronus

Pasākumi

"Depeche Mode" paziņo jaunā albuma dziesmu sarakstu

Koncertaģentūra "FBI" informē: Slavenā britu grupa "Depeche Mode" savā oficiālajā mājas lapā www.depechemode.com publicējusi dziesmu sarakstu, kas būs iekļautas grupas...