Kāpēc alkohols izraisa reibumu?

Kāpēc alkohols izraisa reibumu?

Alkohols mūsu organismā atrodas pastāvīgi. Ar barību organisms saņem ogļhidrātus, piemēram, cieti un cukuru, no kuriem asinīs vielmaiņas procesā veidojas neliels daudzums alkohola. Tādējādi mūsu organismā pastāvīgi cirkulē apmēram 1 grams alkohola. Bet kas notiek tad, kad uzņemam papildu alkohola devu? Alkohols ir narkotiska viela, kurš ātri uzsūcas nervu šūnās un paralizē tās. Taču iesākumā alkohols neiedarbojas vis kā narkotika, bet vienīgi stimulē nervu šūnas, kairina tās. Tātad varam izdarīt secinājumu: alkohols iesākumā darbojas kā uzbudinošs līdzeklis. Alkohola spēka stimulēt nervu šūnas ilgāku laiku noved pie tā, ka pakāpeniski alkoholu sāk lietot kā narkotisku vielu. Alkohola klātbūtne organismā kļūst par nepieciešamību.

Alkohola ietekmē pastiprināti sāk izdalīties kuņģa sula, kā arī siekalas. Šā iemesla pēc daudzi eiropieši pirms pusdienām mēdz iebaudīt kādu malku stiprāka vīna, jo tas rosina ēstgribu.Untitled 2.jpg - 25.38 KB

Tā, piemēram, šampanietis satur gan alkoholu, gan cukuru, gan ogļskābi, kuri ātri uzsūcas. Alkohols rada uzbudinājumu.

Kādu iespaidu alkohols atstāj uz smadzenēm? Vispirms tās tiek uzbudinātas. Cilvēka rīcība un valoda kļūst ātrāka, āda piesarkst, asinsspiediens ceļas, sirds pukst straujāk, un elpošana kļūst biežāka.

Tomēr lielāka alkohola deva atstāj uz organismu arī nomācošu iespaidu. Pētījumi liecina, ka, lietojot alkoholu, pavājinās uzmanība. Smadzeņu augstākās funkcijas tiek paralizētas, cilvēks zaudē kontroli pār savu rīcību un noskaņojumu.

Vēl cits vērā ņemams efekts ir atslābums. Mūsu organismā ir daudz nervu šūnu, kuras dēvē par bremzējošām nervu šūnām, - uz nervu sistēmu tās iedarbojas līdzīgi bremzei.

Alkohola ietekmē bremzējošās nervu šūnas tiek paralizētas, pavājinās cilvēka paškontrole, apspriešanas spējas. Mēs esam gatavi sarunāt un pastrādāt tādas lietas, ko nekad nedarītu, ja būtu normālā stāvoklī. Apreibumu izraisa alkohols, iedarbojoties uz smadzenēm.

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
kate
var visu ...tokai ar meeru
05.11.2008. plkst. 22:51
Ja nevaram nemaz , tad nu tikai ar mēru !!!
24.04.2008. plkst. 12:57

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 08. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Sarkanais vīns labi piederas pie „tumšās” gaļas (jēra gaļas, cūkgaļas, liellopu gaļas, medījuma, truša gaļas, pīles gaļas)

Pasākumi

Pedigree un Whiskas ir palīdzējuši 12 Baltijas dzīvnieku patversmēm

Dzīvnieku barības ražotāju „Pedigree” un „Whiskas” rīkotās akcijas rezultātā kopumā tika ziedoti 60 tūkstoši eiro 12 Baltijas dzīvnieku patversmēm. Septembrī un oktobrī...