"Ķīmiskās" limonādes

"Ķīmiskās" limonādes

Tādos bezalkoholiskajos dzērienos kā dzirkstošās limonādes un augļu kokteiļi grūti atrast ko tādu, ko varētu nosaukt par veselībai derīgu. Piemēram, kokakola sastāv no 99% saldināta ūdens, bet atlikušo 1% veido krāsvielai izmantotais karamelizētais cukurs, kofeīns un pa pilītei eļļas no tādiem augļiem un garšvielām kā laims, muskatrieksts, kanēlis un apelsīns. Tā dēvētie dzērieni ar augļu garšu satur ārkārtīgi maz augļu sulas, bet reizēm tās tur nav vispār. Limonādes tipa dzērienos ir pa pilnam lētu pašas zemākās kvalitātes krāsvielu un mākslīgo garšvielu. Dzirkstošie burbulīši tajā virpuļo, pateicoties oglekļa dioksīdam.

Labākas kvalitātes, dārgāku dzērienu sastāvā bieži atrodamas dabiskās esences un nenoteikts daudzums tādu augu ekstraktu, kam tiek piedēvētas ārstnieciskas īpašības, piemēram, žeņšeņs, bet cukura vietā izmantotas dabiski saldas augļu sulas. Jāšaubās gan, vai dārgo augu ekstraktu pietiek, lai dzēriens radītu augam piedēvēto iedarbību, tāpēc ražotājai izvairās produktu etiķetēs solīt pārāk daudz, pārējo atstādami pircēja ziņā. Tomēr šie dzērieni garšo krietni labāk nekā mākslīgie surogāti.

Diētiskajos dzērienos smalkais cukurs un citi dabīgie plaša patēriņa saldinātāji aizstāti ar mākslīgajiem saldinātājiem. Tie var būt bīstami veselībai, bez tam produktam jūtama ķīmiska garša.

Bezalkoholisko dzērienu sastāvā parādās arī sulfīti (E220-E227) – ķīmiskie konservanti, ko uzskata par sevišķi kaitīgiem veselībai. Tie izraisa alerģiju, tiem piemīt kancerogēnas un mutācijas veicinošas īpašības.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
gintss ankipans
kassssssssss1
13.02.2012. plkst. 15:16

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Bija laiks, kad vīns bieži vien tika izrakstīts kā zāles pret bronhītu un gripu

Pasākumi

„Rīgas mākslas telpā” notiks Latvijas Mākslas akadēmijas studentu diplomdarbu izstāde „Forma. Krāsa. Līnija.”

Rīgas pilsētas izstāžu zālē „Rīgas mākslas telpa” no 13. līdz 27. jūnijam būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas studentu bakalaura un maģistra programmas diplomdarbu izstāde...