Kādu labumu mums dod rāceņu lapu sula?

Kādu labumu mums dod rāceņu lapu sula?

Rāceņi ir uzskatāmi par dārzeņu kultūru priekštečiem. Tos pazina jau senie grieķi, taču tie tika vērtēti zemāk nekā, piemēram, bietes. Kad klosteros tika upurēts par godu Apolonam, bietes nesa sudraba, bet rāceņus – alvas traukā. Senie persieši rāceņus uzskatīja par vergu barību, bet ēģiptieši ar tiem mieloja piramīdu celtniekus. Kamēr vēl cilvēce nepazina kartupeļus, rāceņi bija biežs viesis arī uz citu Eiropas tautu galdiem. Šīs kultūras pieticīgās prasības ļāva tai izplatīties tālu Ziemeļeiropā. Senatnē zviedru un norvēģu zemnieki ziedoja baznīcai desmito daļu no savas rāceņu ražas.

Neviens dārzenis nesatur tik augstu procentu kalcija kā rāceņu lapas, tādēļ tas īpaši ieteicams bērniem. Rāceņa lapās ir arī daudz nātrija un dzelzs.

Rāceņu lapu sulu lieto stomatoloģisku saslimšanu gadījumos, kā arī rahīta profilaksei. Par cik rāceņu lapu sula stiprina kaulus, tā ieteicama cilvēkiem gados un bērniem pirmajā dzīves gadā. Šo lieto arī parodontozes ārstēšanai, jo tas ir lielisks līdzeklis zobu un smaganu stiprināšanai.

Lai samazinātu skābes izdali kuņģī, sajauciet rāceņu lapu, seleriju un burkānu sulas vienādās attiecībās. Savukārt, sajaucot rāceņu lapu sulu ar burkānu un pieneņu sulu, rodas efektīvs līdzeklis zobu un visu pārējo kaulaudu nostiprināšanai. Pret mugurkaula kaitēm un citām kaulu slimībām, kā arī parodontozes novēršanai, pamēģiniet šo sulu ar pieneņu lapu un sakņu sulu kopā ar burkānu sulu!

Komentāri (3)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
neiedomājami - kādas tik sulas mēs nedzeram ?
17.09.2007. plkst. 11:18
neesmu ar mēģinājis .,
23.07.2007. plkst. 15:24
nezinaaju ka lapas raacenim arii kaut kur ir noderiigas
17.07.2007. plkst. 22:48

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 21. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Tangavikas Čagas ļaudis tic, ka melis var tikt noindēts, ja viņš izdzer alu, kas sajaukts ar nesen nogalināta upurjēra asinīm

Pasākumi

Apkopots žūrijas vērtējums Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada Balvas pirmajai kārtai

Latvijas skaņu ierakstu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība (LaMPA) paziņo, ka  ir apkopots žūrijas vērtējums Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada Balvas pirmajai kārtai. LaMPA...