Kafija cilvēku dara možu

Kafija cilvēku dara možu

Kafija veicina gremošanas procesus un, lietota bez piena un cukura, nesatur kalorijas. Ārsti kafiju iesaka organisma pārslodzes gadījumos. Apsaldēšanās un ķermeņa pārmērīgas atdzišanas gadījumā tase karstas kafijas uzmundrinās, dos enerģiju, spēku un siltumu. Kafijas malks noderēs arī sirds un asinsrites nespējas gadījumā.

Kafija cilvēku dara možu – tā ir visvecākā un vislieliskākā no tai piedēvētajām īpašībām. Tikai viena īpašība no visu labo īpašību klāsta neatbilst īstenībai – kafija nepārtrauc alkohola iedarbību un nespēj aizdzīt arī tā radīto nogurumu. Karsts kafijas dzēriens, gluži otrādi, paaugstina alkohola uzsūkšanos.

Dažiem cilvēkiem, ilgstoši lietojot stipru kafiju, ir grūti aizmigt.iStock_coffee3028260XSmall.jpg - 102.56 KB Tas notiekot tādēļ, ka kafija izsusina visas mitrās vietas, kas atrodas smadzenēs, tāpēc arī iestājas bezmiegs. Turpretī dažus cilvēkus kafija, tieši otrādi, iemidzina.

Lasi un brīnies! Kafija ārstē stipru klepu, aizcietējumus, pazemina (arī paaugstina) asinsspiedienu, kalpo kā pretsāpju, kuņģa kaišu līdzeklis. To ieteicams lietot arī drudža saslimšanas gadījumos. Kafija ir labs līdzeklis pret nogurumu, tā stiprina kuņģi, mazina galvassāpes (asinsspiediena gadījumā). Kafija palīdz izturēt badu un slāpes.

Taču līdztekus pastāv arī garš kafijas slikto īpašību saraksts. Tā izraisot ilgstošu un nevēlamu bezmiegu, dažkārt arī galvassāpes, novājinot ķermeni, piedodot sejai dzeltenīgu nokrāsu, mazinot dzimumspēju, paātrinot sirdsdarbību, izraisot melanholiju un nakts murgus, kā arī traucējot elpošanas ceļu darbību.

Tiec nu gudrs! Kafiju katrs uztver citādi. Patiesībā šo sarakstu var uztvert nopietni tikai tad, ja tiek lietota veca, ilgi stāvējusi, pārgrauzdēta, vārdu sakot, nekvalitatīva kafija. Tiesa gan, kafijas iedarbība uz cilvēku visnotaļ ir atkarīga no katra indivīda organisma īpatnībām, paražām, kā arī izdzertā kafijas daudzuma. Varbūt tieši tādēļ dažādās medicīnas enciklopēdijās domas par kafijas derīgumu un kaitīgumu ir ļoti atšķirīgas.

Ja kafija tiek patērēta lielā daudzumā, to labāk dzert kopā ar saldumiem vai kādiem taukainiem produktiem, tas pastiprinās kafijas labās īpašības un mazinās sliktās.Coffee and cake in Salzburg.JPG - 73.9 KB Arī tukšā dūšā kafiju dzert nav vēlams, bet, ja kafiju vēlaties lietot pēc maltītes, tad sekojiet tam, lai jūsu kuņģis nebūtu pārpildīts, jo šajā gadījumā kafija var iedarboties slikti.

Daudz kafijas nevajadzētu dzert stresa un pārmērīga noguruma gadījumā. Visprātīgāk ir vispirms atpūsties un tas sevi uzmundrināt ar tasīti labas kafijas. Kafija var pastiprināt sāpes kuņģī, tāpēc kuņģa čūlas slimniekiem jāizvairās no nekvalitatīvas kafijas un pārmērīgas tās lietošanas. Kuņģa gļotādu ietekmē kairinošās vielas, kad rodas kafijas pupiņu grauzdēšanas laikā. Tāpēc kuņģa slimniekiem būtu jāizvēlas tā kafijas šķirne, kurā ir mazāks skābju daudzums.

Ja esat sācis lietot kafiju, tad nepārtrauciet. Amerikāņu pētnieku grupa ir nonākusi pie secinājuma, ka krasa atteikšanās no kafijas var radīt galvassāpes., depresiju, sliktu dūšu un pat intelektuālo spēju samazināšanos. Taču daži speciālisti uzskata, ka tāda saslimšana nav sevišķi ilgstoša.

Ir viedoklis, ka kafija ir barojoša. Tāpēc 19. gs. nemēdza teikt, ka kafiju dzer, bet gan „izbauda”.

Dienā nevajadzētu uzdzert vairāk par 4 tasītēm kafijas, tāpat kafiju labāk dzert ar pienu, tādā veidā jūs mazāk apdraudēsiet savus zobus. Pēc kafijas dzeršanas vēlams iztīrīt zobus vai izskalot muti.

Dzersim kafiju pa retam, izbaudot tās labas garšas īpašības!

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Terradame
ļoti interesanti , kadus 70% no šeit minētā nemaz nezināju , paldies par informāciju
21.03.2013. plkst. 20:27
Nooblo
Wow uzināju daudz ko interasantu
30.01.2013. plkst. 18:16

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 21. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Termins ”Blanc de Noir” ir attiecināms uz baltajiem vīniem, kas pagatavoti no sarkanajām/melnajām vīnogām

Pasākumi

Latvijas Mākslas akadēmijas Restaurācijas katedras izstāde IZGLĀB!

Izstāde „Izglāb!" tiek veltīta kultūras mantojuma saglabāšanas tēmai - profilaktiskajai konservācijai. ...