Kafijas piedevas un aizstājēji

Kafijas piedevas un aizstājēji

Vislabāk kafijas garšu izjūt to lietojot bez piedevām, cukura un alkohola.

Gadu gaitā kafijai tikušas pievienotas dažādas vielas. Lielākoties ekonomijas dēļ tā tikusi aizstāta ar citām izejvielām. Līdz pat šai dienai daudziem cilvēkiem, it sevišķi Francijā, patīk rūgta garša, ko kafijai piešķir cigoriņi.

Austrijā kafijai pievieno kaltētas vīģes, un šādu kafiju nekur citur nav iespējams dabūt. Tāpēc to sauc par Vīnes kafiju. Kafijai mēdz pievienot arī grauzdētus miežus, pagatavojot iesala kafiju.

Neparastu garšu iegūst, kafijai pievienojot grauzdētas un samaltas pieneņu saknes. Latvijā kafiju esot gatavojuši no ozolzīmēm. Tautiskā kafija tika papildināta ar miežu graudu malumu. Āfrikā un Vidējos Austrumos kafijas garšu bagātina un dažādo ar garšvielām. Amerikā populāri ir kafijai pievienot žāvētus augļus.

18. gadsimta beigās un 19. gadsimta sākumā kafiju sāka dzert ar pienu vai saldo krējumu. Austrumos kafiju ar tādām piedevām nekad nav lietojuši, uzskatot, ka tas ir kaitīgi veselībai un bojā dzēriena garšu.

Šķīstošā kafijaUntitled 2.jpg - 49.93 KB

Šķīstošā kafija aromāta un garšas ziņā nevar sacensties ar svaigi pagatavotu īstu kafiju. Nenoliedzami šķīstošā kafija ir ērti un ātri pagatavojama, taču pārstrādes procesā tā ir tik daudz pieredzējusi, ka gluži vienkārši ir daudz zaudējusi. Taču labas kvalitātes šķīstošā kafija, bez šaubām, būs labāka par slikti pagatavotu malto kafiju. Šķīstošo kafiju izmanto kā garšas sastāvdaļu konditorejā, kad produktā nav nepieciešams papildus šķidrums.

Lielākā daļa šķīstošās kafijas tiek pagatavota no vidējās vai zemas kvalitātes Robustas kafijas pupiņu maisījuma. Jo labākas kvalitātes kafijas pupiņas ir šķīstošās kafijas pamatā, jo tā ir attiecīgi arī dārgāka. Šķīstošo kafiju gatavo no kafijas uzlējuma lielās tvertnēs, ar tvaicēšanas metodi atdalot ūdeni. Lētākās šķīstošās kafijas šķirnes gatavo ar smidzināšanas kaltēšanas metodi, veidojot to kā smalku pulveri. Dārgāku un labākas kvalitātes šķīstošo kafiju kaltē saldējot – lai pagatavotu kafijas granulas, ūdeni iztvaicē no saldētiem kafijas gabaliem.

Šķīstošā kafija ir pieejama arī kā šķidruma esence, kas ir jau nedaudz saldāka un satur cigoriņus. Tā ir ērta lietošanai un kafijas esenci īpaši izmanto konditorejas izstrādājumu gatavošanai.

Bezkofeīna kafijaUntitled 4.jpg - 35.02 KB

Kofeīns ir viena no pasaulē visvairāk patērētajām narkotikām. Tā iedarbība uz organismu ir visdažādākā. Nelielās devās tam ir labvēlīgs efekts. Piemēram, tas uzlabo modrību, koncentrēšanās un koordinācijas spējas, stimulē kuņģa sekrēcijas darbību, padara muskuļus mazāk uzņēmīgus pret nogurumu. Lietojot kofeīnu pārmērīgās devās, var rasties pārmērīga stimulācija, kuras rezultātā var rasties paātrināta sirdsdarbība un bezmiegs. Labākas kvalitātes pupiņas satur mazāk kofeīna. Robustas pupiņās, ko parasti izmanto šķīstošās kafijas pagatavošanai, tā parasti ir visvairāk. Tas nozīmē, ja ir palielinājies šķīstošās kafijas patēriņš, pieaudzis arī patērētā kofeīna daudzums. Aizvien vairāk uzmanības pievēršot produktu kvalitātei un veselīgam dzīvesveidam, ir palielinājusies interese par kafiju bez kofeīna.

Tase bezkofeīna kafijas satur 2 – 8 mg kofeīna, salīdzinot ar 85 – 100 mg kofeīna, kas ir filtrētas kafijas tasē.

Bezkofeīna kafija ir plaši pieejama gan pupiņās, gan maltā, gan šķīstošā veidā. Uzlabojoties tehnoloģijai, uzlabojas arī bezkofeīna kafijas kvalitāte. Tagad ražotāju mērķis ir ražot tādu kafiju, kas pēc kofeīna atdalīšanas procesa saglabātu aromātu un garšu. Tā kā lielāko daļu smaržas kafija iegūst grauzdēšanas procesa laikā, kofeīnu atdala no zaļām pupiņām.

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
doktors Aikāsāp
man liekas tur nav starpības, kofeīns sirdi "uzpumpē" un nogurdina. dzer tik Omega 3 tabletes un sirdij būs vieglāk;
19.02.2008. plkst. 10:47
hmm.. Interesants raksts man, kā kafijas cienītājai.. tikai par to cukura pievienošanu - esmu dzirdējusi, ka kafija bez cukura esot neveselīgāka sirdij..vai tā ir taisnība vai mīts?
19.02.2008. plkst. 09:34

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 21. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Viskijam pa virsu nekad neuzkož siļķi vai gurķīti

Pasākumi

Kultūras un atpūtas pasākumi Alūksnē septembrī

Alūksnē septembrī

1. septembrī 19.00 - 23.00 Alūksnes tautas namā Andra Kiviča koncerts. Ieeja bez maksas.

6. septembrī 9.45 stacijas laukumā “Bānīša svētki” - “Dejo un mīli...