Pasaules alus veidi jeb aliņš katrai gaumei!

Pasaules alus veidi jeb aliņš katrai gaumei!

Precīzu alus šķirņu skaitu uz planētas laikam jau nenosauks neviens, bet acīm redzami ir tas, ka to ir vairāki simti. Lai neapmaldītos šai daudzveidībā, mēģināsim kaut nedaudz dzērienus klasificēt.

Alus, kā zināms, mēdz būt gaišs un tumšs. Krāsa (un arī garša) ir atkarīga no miežu sagatavošanas apstākļiem. Jo ilgāk un jo augstākā temperatūrā tie žāvēti graudi, jo tumšāku krāsu un augstāku cukura saturu rezultātā iegūst iesals. Tā ir viena atšķirība. Ir divi alus raudzēšanas paņēmieni - bottom fermented un to fermented.

Pirmajā gadījumā, rūgšanas procesam beidzoties, rauga atlikumi nosēžas tilpnes dibenā, otrā – paceļas virspusē. Pasaulē visizplatītākais alus tips tiek iegūts ar bottom fermented paņēmienu. Tas ir tā saucamais Lager – viegls, caurspīdīgs, dzirkstošs dzēriens ar rūgtenu garšu. Alus pagatavošanā izmanto mazāk aktīvu speciālu raugu, kuru dēvē par Lager raugu. Vārdu sakot, alus pagatavošanas sistēma vairāk līdzinās vīna pagatavošanai. Pārsvarā Lager tipa ali ir gaiši dzelteni, taču ir sastopamas arī tumšās alus šķirnes. Pagatavošanā izmanto mazu daudzumu apiņu. Lager tipa alu pasniedz maksimāli atdzesētu, +5 +10 grādu temperatūrā.

Pats populārākais Lager pārstāvis – Pilsner tipa alus. Šis nosaukums kļuvis par sugas vārdu un izplatījies visā pasaulē, pateicoties čehu pilsētas Pilzenes aldaru meistarībai un pieredzei. Šeit alus gatavošanai tradicionāli izmanto visgaišāko iesalu un ļoti mīkstu ūdeni no vietējiem avotiem. Tieši tāds alus ir arī mūsu garšai vispieprasītākais, tādēļ lielais vairums Latvijā ražotā alus pieder pie Pilsner grupas. Kas attiecas uz tumšā Lager pārstāvjiem, jāatzīmē Bock Beer un īpaši Dopple Bock. Šis dzēriens ir visstiprākais Lager grupā.

Alus šķirnes, kas iegūtas ar top fermented paņēmienu, saucas – Ale. No Lager tās atšķiras ar stiprumu, krāsu, piesātinātību. Raudzēšanas process šajā gadījumā notiek pie augstākām temperatūrām, kas arī nosaka īpašu aromātu. Alus ražošanas sistēmu izgudroja angļi 17 gadsimtā. Pateicoties alus uzglabāšanai pie augstas temperatūras, rauga aktīvas darbības rezultātā, Ale grupas alus ļoti ātri nogatavojas un ir baudāms uzreiz pēc fermentācijas. Parasti Ale tiek pagatavoti ar lielu daudzumu apiņu, kas alum piešķir izteiktu rūgtu garšu. Ale alus veidi ir nedaudz tumšāki un ar lielāku alkohola saturu, salīdzinājumā ar Lager tipa alus veidiem. Ideālākā, Ale grupas produktu, pasniegšanas temperatūra ir +10 +18 grādi.
Ale Britu salās – tas ir milzīgs daudzums pirmšķirīgu dzērienu. Visdažādāko pēc stipruma un rūgtuma, visās krāsās un nokrāsās. Ale – tas ir neiztrūkstošs krodziņu atribūts, tas ir savdabīgs nācijas simbols.

Iepazīsimies ar šo daudzveidību nedaudz tuvāk.
Best Bitter (vislabākais rūgtais) – bitter šķirnēm ir ļoti plaša krāsu gamma – no gaišas salmu līdz tumšai dzintara krāsai, bet visām ir izteikts rūgtumiņš.
Stout – viens no īpatnējākiem alus paveidiem, tādēļ to izdala atsevišķā grupā.
guinness.jpgSausais stout ir tumšs, gandrīz melns stiprs alus, kas tiek izgatavots no apgrauzdētiem miežiem. Šim tipam pieder Guiness, tas ir vispopulārākais alus veids Īrijā.
Imperial stout – stiprāks kā sausais (alkohola saturs 9% un liels daudzums apiņu).
Barley wine (miežu vīns) – dažkārt pat grūti pateikt, ko jūs dzerat – alu vai vīnu. Miežu vīns ir biezs, stiprs, ar ļoti specifisku garšu un aromātu un ļoti augstu alkohola saturu (līdz 9%).
Porteris – piesātinātā kafijas krāsā ar blīvām putām. Vārds „Porter” tulkojumā nozīmē nesējs jeb pavadonis. 18. gs. Londonas alus krogos (Ale- House) bija pieņemts pasūtīt pintu „Three threads”. Šis bija trīs alu šķirņu sajukums, kur viens no aliem bija „twopenny” tā saucamais lētais alus, kurš bija ļoti, ļoti stiprs. Apmēram 1720. gadā, aldaris vārdā Harvūds (Harwood) izdomāja pagatavot alu, kurš apvienotu visas trīs garšas. Alu viņš nosauca par „Entire”(Apvienotais). Alus bija ļoti populārs nēsātāju vidū un tāpēc to drīzumā nosauca par porteri.

Der zināt, ka alu pagatavo ne tikai no miežiem, bet arī no kukurūzas, auzām, rīsiem un citiem graudiem. Un tāpēc pasaulē pastāv ļoti daudz alus veidi, kurus nevar iekļaut nevienā no šīm divām grupām. Tādi piemēri ir:
Abbey Ale - stiprs alus, kuru tradicionāli ražoja Beļģijas klosteros speciāli mūkiem, kā šķidro maizīti gavēņa laikā.
Light Ale (vieglais Ale) – visgaišākais alus no Ale veidiem. Tas ir maigs, sauss, gandrīz caurspīdīgs un ar biezām putam. Alus blīvums ir apmēram 7.5 %.
Cream Ale – tas ir vienots nosaukums visiem aliem, kurus pagatavo ar Lager raugu, izmantojot Ale pagatavošanas sistēmu. Par Cream Ale sauc arī gatavu produktu, kurš ir iegūts sajaucot Lager un Ale tipa alus, vienotā harmoniskā garšā. Alus pagatavošanas veidu izdomāja Amerikā 20 gs. sākumā.
chimay_1.jpgTrappist Ale (Mūku alus) - alus, kuru ražo pārsvarā Beļģijā un Nīderlandē ar izteiktu bagātu garšu. Pagatavošanā izmanto speciālas kultivētas apiņu šķirnes. Ļoti populāri šī tipa ali tiek ražoti ar nosaukumu „Chimay Ale”, kurus pilda pudelēs ar speciālu aizbāzni sarkanā, baltā vai zilā krāsā, pārsietu ar metālisku stieplīti. Trappist Ale veidi nobriest pudelēs.
Altbier (Vecais alus) – šis alus veids tika radīts Dortmundas apkārtnē un ir īsts Vācu Ale ar izteiktu apiņu rūgtumu, kura pagatavošanā izmanto augšējo fermentāciju.
Dry (Sausais) - viegls, izteikti sauss alus, kura ražošanā izmanto salīdzinoši maz iesala un tāpēc tas ir ar mazu blīvumu. Šim alus veidam ir tikai viens dominējošs apiņu aromāts. Alus veida ražošana tika ieviesta Vācijā 1970. gadā un paredzēts tas tika diabētiķiem.
Ice beer (ledus alus) - viegls alus, kuru pēc vārīšanas strauji atdzesē gandrīz līdz sasalšanas temperatūrai.

Komentāri (7)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Iemalkoju , bet tikai gaišos.
15.09.2007. plkst. 07:48
aliņu šad tad ar iebaudu ,
10.08.2007. plkst. 19:59
man gan liekas, ka neviens importa alus nestāv klāt Bauskas tumšajam un Lodiņu alum!
10.08.2007. plkst. 12:34
Alu labprāt iemalkoju )))
15.07.2007. plkst. 16:56
es ar vel neesmu pagarsojusi taadus
15.07.2007. plkst. 16:43

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 21. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

1960.gadā sarkanie vīni bija vispārdotākie ar 75% tirgus daļu. Tagad šī daļa ir nokritusi līdz 15 %

Pasākumi

Grupa „re:public” atgādina – darba holisms ir kaitīgs jūsu veselībai!

No šīs nedēļas visās Latvijas radiostacijās sāk skanēt grupas „re: public” jaunais radio singls "Dari ko liek", kas iekļauts jūnijā iznākušajā albumā „Atbrīvots”....