Vācu alus ceļvedis

Vācu alus ceļvedis

Alus nozare Vācijā ir nopietns un ienesīgs bizness. Šajā ziņā vācieši ir ļoti akurāti, par ko liecina nacionālais alus kodekss, kurā iekļauti noteikumi par alū izmantojamajām sastāvdaļām – labību, iesalu, ūdeni un raugu. Turklāt vācieši ir patiesi alus baudītāji un katru gadu 23. aprīlī svin Nacionālo alus dienu.

Vācija ir viena no pasaules lielākajām alus ražotājām, aizņemot apmēram 10% no visas pasaules tirgus. Valstī darbojas apmēram 1200 alus darītavas, kas ražo apmēram 5500 dažādas alus šķirnes. Šī informācija jums noteikti liek ilgoties pēc laba alus, tāpēc beidzot pienācis laiks uzzināt par labākajiem vāciešu brūvējumiem.

Altbier

altbier_diebels.jpg

Viena no izplatītākajām alus šķirnēm Vācijā ir Altbier. “Alt”, tulkojot no vācu valodas, nozīmē – vecs. Alus ir cēlies no Diseldorfas apkārtnes, tas ir gaišs un ar rūgtenu pēcgaršu. Kopumā sakot, šis ir ļoti pilnīgs alus – ne pārāk daudz iesala saturošs, ar sausu garšu un viegli rūgtens. Parasti šis alus ir bronzas krāsā. Rekomendējam Diebels marku, kas ir populārākais Altbier Vācijā.
Pasniegt ar: alus ir visai barojošs, tāpēc tas lieliski der kopā ar gaļu un sieru. Iesakām stipros sierus, steiku, medījumu vai grilētu zivi.

Berliner Weisse

berliner_weisse1.jpg

Nav jābūt gudriniekam, lai pateiktu, ka šis alus nāk no Berlīnes. Alus ir unikāls – tas ir skābens, atsvaidzinošs kviešu alus ar zemu alkohola saturu, tāpēc to bieži dēvē par šampanieti alu vidū, jo bez tam šim alum pēc ieliešanas raksturīgas lielas putas, kas ļoti ātri noplok. Tā kā alus ir visnotaļ skābs, to pasniedz ar sarkanajām avenēm, lai balansētu garšas. Divas galvenās Berliner Weisse markas ir Berliner Kindl Weisse un Schultheiss Berliner Weisee.
Pasniegt ar: tas iet kopā tikai ar dažiem ēdieniem, tomēr stiprāki gaļas ēdieni (steiks, medījums) būs laba izvēle.

Bock

bock.jpg

Šis ir vācu alus vectētiņš. Pat tā vārds skan iespaidīgi, ja to izrunā skaļi. Lielisks, bagātīgs, pilnīgs alus – tas ir Bock. Principā šis alus līdzinās angļu porterim – krāsas ziņā no tumšas dzintara krāsai līdz tumši brūnai, ar lielu iesala daudzumu. Galvenā Bock atšķirības iezīme ir augstais alkohola saturs.
Kas attiecas uz Bock, tad tam ir vairāki paveidi. Helles Bock ir gaišāks, nekā tradicionālais un tam raksturīga gaišam dzintaram līdzīga nokrāsa. Doppelbock ir stiprāks paveids ar biezāku struktūru un sabalansētu rūgtenumu. Visstiprākais Bock paveids ir Eisbock, kuru pasniedz tik ļoti atdzesētu, ka tajā veidojas ledus kristāli. Pēc tam šos kristālus noņem, bet alus ir ieguvis koncentrētu garšu un augstāku alkohola saturu. Eisbock ir biezs alus ar visai augstu salduma pakāpi. Iesakām jums izmēģināt vairākus Bock, jo ir daudz lielisku tā paveidu, piemēram, Franziskaner.
Pasniegt ar: tā kā šis alus ir diezgan “robusts”, pasniedziet to kopā ar spēcīgiem sieriem, steiku un medījuma gaļu. Vienlīdz labi tas piestāvēs desertam, pildot tās pašas funkcijas, ko pilda portvīns.

Dortmunder

dortmunder1.jpg

Dortmunder (tas, protams, nāk no Dortmundes) ir stiprs, krāsas ziņā gaišs alus ar lielisku saldu garšas niansi. Alus ir ļoti atsvaidzinošs, gaišs un ne pārāk biezs un lepojas ar zeltainu nokrāsu. Iesakām jums Karaliskās Furstenberg alus darītavas ražojumus, kā arī, piemēram, Henninger alus darītavas produkciju.
Pasniegt ar: gaišos alus labāk pasniegt ar vieglākiem ēdieniem, piemēram, mājputnu gaļu, salātiem, maigiem sieriem un jūras veltēm.

Munich Dunkel

dunkel.jpg

Vēl viens vidēji biezs tumšais vācu alus, bet Munich Dunkel raksturīgs vidēji zems alkohola saturs. Tā garša līdzinās grauzdētai šokolādei, kas nozīmē, ka tajā ir daudz iesala, bet vidēji lielā rūgtuma pakāpe liecina par vidēju rauga daudzumu ražošanā. Alus krāsa parasti ir no tumšas dzintara līdz tumši brūnai. Iesakām jums Erdinger Dunkel, kas ir viens no tumšākajiem un alkoholu visvairāk saturošajiem Munich Dunkel.

Pasniegt ar: Munich Dunkel jābauda gluži tāpat, kā Bock – ar stipras garšas ēdieniem (asiem sieriem un medījumu).

Weizenbier

Hefeweizen_BottleGlassweb.jpg

Weizenbier, ko bieži dēvē arī par wiessbier, nāk no Vācijas dienvidiem un ir iemantojis slavu kā populārākais alus, ko dzer vasaras alus dārzos. Tas ir gaišs kviešu alus, turklāt ļoti putojošs. Jāņem vērā, ka parasti šis alus tiek pasniegts visai duļķains, tāpēc šī iemesla dēļ neatsakieties no tā, citādi aizvainosiet savu vācu draugu.
Ir vairāki Weizenbier paveidi. Hefeweizen ir līdzīgs tradicionālajam Weizenbier, tikai to pilda muciņās un tas garšo mazliet savādāk. Dunkel Weizen ir tumšāka un stiprāka tradicionālā Weizenbier versija ar tumši brūnu krāšu un pilnīgu garšas buķeti. Weizenbock, kā jau noprotat, ir Weizenbier un Bock kombinācija, kuras labākās īpašības ir stiprā garša un pilnīgā struktūra. No Weizenbier iesakām jums Erdinger, kas ir viens no galvenajiem šīs šķirnes ražotājiem.
Pasniegt ar: kviešu alus lieliski sader ar gandrīz jebkuru ēdienu un Weizenbier nav izņēmums. Pasniedziet to kopā ar desertu, putna gaļu, salātiem, maigiem sieriem, medījumu un jūras veltēm.

Kolsch

kolsch.jpg

Kolsch ir gaišs, altbier stila alus ar vidēji biezu struktūru. Tas nāk no Ķelnes apkaimes. Tas ir ļoti sulīgs, skābens, vidēji rūgts un ar sausu pēcgaršu. Kolsch lieliski piemērots dzeršanai karstā vasaras dienā. Iesakām jums Riessdorf alus darītavas ražojumus, jo šeit Kolsch ražo jau kopš 1894. gada.
Pasniegt ar: lielisks ar daudziem ēdieniem – pamēģiniet kopā ar desertu, asiem sieriem, steikiem, putnu gaļu, jūras veltēm vai grilētām zivīm.

Marzen

marzen.jpg

Šis ir vidēji biezs alus ar lielisku rūgtuma balansu un maigu iesala saldumu, lai arī Marzen raksturīgs augsts alkohola saturs. Parasti alus ir tumša dzintara krāsā, bet mēdz būt arī tumšāki paveidi. Iesakām jums Paulaner Oktoberfest Marzen, kas ir vietējo iecienītākais dzēriens Oktoberfest laikā.
Pasniegt ar: izvēlieties steikus un medījumu, jo alus specifiskā garša var nomākt vieglākus ēdienus.

Helles

helles.jpg

Viena no interesantākajām Helles iezīmēm ir karamelēm raksturīgā salduma garšas nianse. Alus ir viegls, ar nelielu iesala daudzumu, zelta krāsu un nelielu rūgtuma pakāpi. Helles nāk no Minhenes apkārtnes. Viena no slavenākajām markām – Augustiner Helles.
Pasniegt ar: izcils kopā ar viegliem ēdieniem – putnu gaļu, salātiem, viegliem sieriem un žāvētām zivīm.

Pils

premiumpils.jpg

Bieži vien šo alu kļūdaini jauc ar čehu Pilsner, jo tie tomēr ir ļoti atšķirīgi. Šim alum ir mazāks iesala saturs, nekā čehu brūvējumam, turklāt tas ir vienkāršāks, tīrāks un pieejamāks. Šim alum ir lieliska garšas buķete, garša ir atsvaidzinoša un svaiga. Pils ir gaišs un vidēji biezas struktūras alus. Iesakām jums Holsten – vienu no slavenākajiem vācu eksporta alus veidiem, kā arī Astra – senu alus marku, kuru ražo jau kopš 17. gadsimta.
Pasniegt ar: Pils der kopā ar daudziem ēdieniem, bet vislabāk – ar asiem sieriem, vistas gaļu, jūras veltēm un zivīm.

Rauchbier

rauchbier.jpg

Ja plānojat apmeklēt Bambergu Bavārijas ziemeļos, jums noteikti jānodegustē Rauchbier. Šis alus ir gards un specifisks, jo iesalu, ko izmanto tā ražošanā, gatavo no apiņiem, kas tiek kaltēti virs lielām atvērtām liesmām, kas līdz ar to sekmē interesantas alus garšas buķetes veidošanos. Alus ir tumšs ir visai salds, ar zemu rūgtuma pakāpi un tumša dzintara nokrāsu. Iesakām jums izplatītāko Rauchbier Bambergā – Heller-Trum Aecht Schlenkerla Rauchbier, bet kopumā šo alu veikalos nāksies pameklēt.
Pasniegt ar: noteikti izvēlieties asus un stiprus ēdienus, bet ne tādus, kas varētu nomākt tā specifisko dūmakaino garšu. Izvēlieties rostbifu un steikus, bet ne balto gaļu, jo alus garša to pilnībā nomāks.

Tā kā vācu alus klāsts ir liels un kvalitatīvs, ņemiet vērā dažus padomus. Pirmkārt – vācu alus (tāpat kā daudzas šķirnes citur Eiropā) nav pasterizēts,  tāpēc to garša ir ļoti interesanta un pilnīga. Sāciet malkot alu no lielas, tīras glāzes, sākumā lēni izgaršojot to, ļaujot tam mazliet uzsilt mutē un izgaršojot visas nianses. Pēc norīšanas izbaudiet pēcgaršu un novērojiet, cik ilgi tā saglabājas, jo tas ir viens no svarīgākajiem kvalitātes komponentiem. Ja apmeklējāt Vāciju Pasaules futbola kausa izcīņas laikā, tad noteikti redzējāt, cik ļoti daudz dažādu interesantu alu var sastapt ikvienā šīs valsts krodziņā!


Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
reizēm aliņu ar nosmeķēju ,
08.08.2007. plkst. 07:57
Man patīk vācu alus!! garšīgs, pilnīgi savādāks kā mums!!
27.07.2007. plkst. 14:27
cienu dortmundieti un viņu oktoberfestus !!.
27.07.2007. plkst. 09:43
Nu tas vācu alus gan >
12.07.2007. plkst. 13:03

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 21. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Armēņi apgalvo, ka Noass pirmos vīnogu stādus iestādīja viņu valstī

Pasākumi

Morisejs izdod labākās dziesmas un gatavo jaunu albumu

Angļu dziedātājs Morisejs, 80.gadu grupas “The Smiths” līderis, apkopojis savas 20 gadu ilgās solo karjeras labākās dziesmas jaunākajā izlasē “Greatest Hits” un strādā pie jauna studijas ieraksta....