Kas ir ledus alus jeb Ice beer?

Kas ir ledus alus jeb Ice beer?

Tā saucamais Ice beer jeb ledus alus ir zemās rūgšanas alus, kura pagatavošanas tehnoloģija tika izstrādāta 1990. gadu sākumā alus darītavā Labatt, Kanādā.

Ice beer rūgšanas process notiek zemā temperatūrā. Pirms beigu rūgšanas, alu atdzesē gandrīz līdz sasalšanas temperatūrai. Izveidojušos ledus kristālus nofiltrē un iegūst alu ar gandrīz divkāršu alkohola saturu salīdzinājumā ar citiem vieglā alus tipiem. Tā kā ūdens sasalšanas temperatūra ir augstāka, nekā spirtam, ledus alus ir stiprs un ar savdabīgu, bet izsmalcinātu garšu (sasaldēšanas un filtrācijas laikā tiek pilnīgi atdalīts raugs un daļa no olbaltumvielām), kura alkohola saturs ir 4,5-6%.

Sasaldēšanas process alus pagatavošanā nav nekas jauns. Pirmoreiz ledus alu ieguva Vācijā, gatavojot alu „BOCK”, kuru vārīja ražas novākšanas beigās un nostādināja visas ziemas laikā. Tas bija pamata dzēriens pavasara svētkos. Kādreiz, aukstā ziemā, daļa krājumu sasala, bet izliet to negribēja. Ledu izmeta ārā, bet alu izdzēra. Nākošgad viss atkārtojās, bet „sasaldēto alu” nosauca par ICEBOCK.

Viduslaikos šo procesu sauca par „destilāciju ar aukstumu”, un senie ķīnieši ražoja dzērienus no rīsiem tieši tādā veidā.

Ledus alu ieteicams dzert atdzesētu (8-10C), jo šādā temperatūrā ir labāk sajūtama apiņu pikantā garša un smarža.

Komentāri (7)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Šis noteikti garšo vīriešiem! Karstā vasarā tik šo vien vajadzētu! Vēsu ūdeni, ledus aliņu un šašliku. 3 vīriešu pamatvērtības vasarā. Beigās varbūt vēl meitenes!
28.04.2008. plkst. 15:33
Man atkal ienaaca praataa ledusteeja:)
25.04.2008. plkst. 21:10
Vasarā spiedīšu uz šo padzērienu !
23.04.2008. plkst. 10:22
Vasara nekas labas par so nevar but!
22.04.2008. plkst. 16:24
Interesanti , es arī !,
22.04.2008. plkst. 14:31

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. jūlijā Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Sarkanais vīns labi piederas pie „tumšās” gaļas (jēra gaļas, cūkgaļas, liellopu gaļas, medījuma, truša gaļas, pīles gaļas)

Pasākumi

VERSIJA VERA Filma par tēlnieci Veru Muhinu

Studija KINOLATS uzsākusi pilnmetrāžas dokumentālas filmas  VERSIJA VERA  ražošanu, kas stāsta  par vienu no izcilākajām 20. gadsimta  tēlniecēm, rīdzinieci Veru Muhinu....